Google Haritalara iOS’da Karanlık Mod Ve Yeni Özellikler Geliyor

blank
Google Haritalara iOS'da Karanlık Mod Ve Yeni Özellikler Geliyor

İçerik: Google Haritalara iOS’da Karanlık Mod Ve Yeni Özellikler Geliyor

Google Haritalara iOS’da Karanlık Mod Ve Yeni Özellikler Geliyor:

Geçen yıl, Google Haritalar etrafta dolaşmanıza, park ücreti ödemenize ve çevrenizdeki yeni hizmetlerden haberdar olmanıza yardımcı olacak tonlarca yeni özellik aldı. En son iOS güncellemesiyle Google, onlara daha hızlı erişmenize yardımcı olmak için en çok kullanılan işlevlerinden daha fazlasını dağıtıyor. Ayrıca, gözlerinizdeki yükü azaltmak için karanlık bir mod ve arkadaşlarınızı ve sevdiklerinizi izlemenize yardımcı olabilecek iMessage için yeni bir canlı konum seçeneği ekliyor.

İkincisi, Google Haritalar düğmesine dokunarak mesaj yazarken gerçek zamanlı konumunuzu paylaşmanıza olanak tanır. Özellik varsayılan olarak bir saat etkin olsa da, üç güne kadar uzatmayı seçebilir veya durdur düğmesine basarak devre dışı bırakabilirsiniz. Canlı konum, Uber ve Lyft gibi araç çağırma uygulamalarında yerleşik olan güvenlik özelliklerini hatırlatır.

Trafik koşullarını kontrol etmek için sık sık Google Haritalar’ı kullanıyorsanız, artık bu bilgileri yeni bir widget ile doğrudan ana ekranınıza koyabilirsiniz. Aynı şey, bir dokunuşla ziyaret edilecek yerleri aramanıza veya sık gidilen yerleri bulmanızı sağlayan arama çubuğu için de geçerlidir. Tabii ki, hızlı erişim özellikleri, Apple’ın geçen sonbaharda iOS 14 ile iPhone widget’larını tanıtması sayesinde mümkün oldu.

Karanlık mod kendini açıklayıcıdır ve ayarlardan açabilirsiniz. Her yerde bulunan özelliğin iOS’ta Haritalar’a ulaşmasının bu kadar uzun sürmesi garip.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Haritalara iOS’da Karanlık Mod Ve Yeni Özellikler Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör