Hyundai KONA Electric Yeniden Menzil Rekoru Kırdı

blank
Hyundai KONA Electric Yeniden Menzil Rekoru Kırdı

İçerik: Hyundai KONA Electric Yeniden Menzil Rekoru Kırdı

Hyundai KONA Electric Yeniden Menzil Rekoru Kırdı:

Hyundai KONA Electric, tek şarjla 790 kilometre yol kat ederek kendi rekorunu kırmayı başardı. Şehir trafiğinde sürüş sayesinde üstün bir yakıt ekonomisi sağlandı. Hyundai bu rekor denemesi ile elektromobilite alanında da liderliğini sürdürmek istiyor.

Hyundai Yeni KONA Electric, tek şarjla toplam 790 kilometreye ulaşarak yeni bir kilometre taşına ulaştı. Tam şarjlı 64 kWh pil ile donatılan KONA Electric, İspanya’nın Madrid kentinde rekor sürüş sırasında toplam 15 saat 17 dakika seyahat ederek inanılmaz bir menzile ulaştı. Bu süre zarfında ortalama 52 km/s hızla 790 kilometre yol kat eden araç, 8,2 kilometrede 100 kWh elektrik tüketti. Bu değer, 14,7 kilometrede 100 kWh olan WLTP standardının oldukça altındadır.

İspanyol gazetesi EL PAÍS’in otomotiv editörleri tarafından gerçekleştirilen test sürüşü, Madrid Teknik Üniversitesi’nin Otomobil Araştırma Merkezi olan INSIA’da başladı. Şarj ettikten sonra INSIA, KONA EV’nin şarj portunu kapattı ve ardından testi onayladı. Test, Madrid’in çevre yolu M-30 boyunca gerçekleştirildi ve INSIA karargahına gidiş-dönüş rotalarını içeren bir rota ile tamamlandı. Test için kullanılan 150 kW (204 PS) KONA Electric, tamamen standarttır ve herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.

Çevre dostu KONA Electric, Hyundai’nin mobilite alanındaki başarısını kanıtlarken aynı zamanda sektördeki liderliği için son derece önemli bir model. Hyundai KONA Electric çok yakında Türkiye’de satışa çıkacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hyundai KONA Electric Yeniden Menzil Rekoru Kırdı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cadillac’ın Elektrikli Arabası Lyriq, 19 Dakika İçinde Tükendi

Cadillac’ın Elektrikli Arabası Lyriq, 19 Dakika İçinde Tükendi: Rezervasyonlar açıldıktan sonra Cadillac, Lyriq EV için …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör