WhatsApp’a Bir Kez Görüntüleme Özelliği Geliyor

blank
WhatsApp'a Bir Kez Görüntüleme Özelliği Geliyor

İçerik: WhatsApp’a Bir Kez Görüntüleme Özelliği Geliyor

WhatsApp’a Bir Kez Görüntüleme Özelliği Geliyor:

iPhone için WhatsApp artık alıcılar tarafından yalnızca bir kez görüntülenebilen fotoğraflar ve videolar göndermenize olanak tanıyor. Yeni değişiklik şu anda App Store’dan indirilebilen yeni bir WhatsApp sürümü aracılığıyla iPhone kullanıcılarına sunuluyor. Güncelleme ayrıca uygulama içi mesaj bildirimlerinin stilini de değiştiriyor. WhatsApp, fotoğrafların ve videoların alıcı tarafından görüntülendikten sonra sohbetten kaybolmasını sağlamak için bir süredir ‘bir kez görüntüle’ özelliğini test ediyor. Ancak, insanların sadece ekran görüntülerini alarak medya içeriğinin kaydını tutmasını kısıtlamaz.

Beklenen ‘bir kez görüntüle’ kısa ömürlü mesajlaşma özelliği, Hindistan’da iPhone için WhatsApp 2.21.150 sürümü aracılığıyla kullanıma sunuldu. Özelliği aldıktan sonra, resim veya videonun kaybolmasını, altyazı çubuğunun yanında görünen yeni ‘1’ simgesine dokunarak kişilerinize göndermeden önce etkinleştirebileceksiniz.

‘Bir kez görüntüle’ özelliği kullanılarak paylaşılan fotoğraflar ve videolar, alıcı medya görüntüleyiciden çıktıktan sonra gönderildikleri sohbette artık görünmeyecek. Medya içeriği ayrıca alıcının Fotoğraflarına veya Galerisine kaydedilmez ve alıcı bunları uygulama aracılığıyla iletemez. Ancak, alıcılar yine de ‘bir kez görüntüle’ fotoğraflarının ekran görüntüsünü alabilir veya varsayılan ekran kayıt özelliğini kullanarak bu videoları çekebilir.

WhatsApp, alıcılar tarafından görüntülendikten sonra kullanıcıların fotoğraflarını ve videolarını uygulamadan kaldırmalarına izin vermek için en az Eylül 2020’den bu yana özelliği test ediyor. Ayrıca Haziran ayı sonlarında hem Android hem de iOS cihazlar için beta test aşamasına girdi. Facebook’a ait uygulama, geçen ay bazı kullanıcılar için WhatsApp Web’e de getirdi.

‘Bir kez görüntüle’ özelliğinin yanı sıra, güncellenmiş iPhone için WhatsApp, dağınıklığı ortadan kaldıran ve mesaj içeriğine daha fazla odaklanan yeni uygulama içi mesaj bildirimleri stilini getiriyor.

WhatsApp, sürüm notlarında yeni özelliklerin önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacağını açıkça belirtti. Bu, onları ilk bakışta alamayabileceğiniz ve bunları Apple cihazınıza almak için birkaç gün beklemeniz gerekebileceği anlamına gelir. Ayrıca, güncellenmiş uygulama içi bildirim stili ünitelerimizden birinde mevcut olmasına rağmen, iPhone cihazlarımızda mevcut olan ‘bir kez görüntüle’ özelliğini göremedik.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: WhatsApp’a Bir Kez Görüntüleme Özelliği Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör