Zoom, Mahremiyet Davasını Çözmek İçin 85 Milyon Dolar Ödeyecek

blank
Zoom, Mahremiyet Davasını Çözmek İçin 85 Milyon Dolar Ödeyecek

İçerik: Zoom, Mahremiyet Davasını Çözmek İçin 85 Milyon Dolar Ödeyecek

Zoom, Mahremiyet Davasını Çözmek İçin 85 Milyon Dolar Ödeyecek:

Zoom, daha önceki gizlilik ve güvenlik gecikmeleri nedeniyle daha fazla sonuçla karşı karşıya. Reuters, Zoom’un görüntülü sohbet devini mahremiyeti ihlal etmek ve “zoombombing” (yani, başkalarının sohbetlerine giren troller) etkinleştirmekle suçlayan bir davayı çözmek için 85 milyon dolar ödemeyi kabul ettiğini bildirdi. Ön anlaşma ayrıca, üçüncü taraf uygulamaları olan katılımcılar hakkında uyarıda bulunmak ve Zoom personeline gizlilik odaklı özel eğitim sunmak gibi daha sert güvenlik önlemleri gerektiriyor.

Yargıç Lucy Koh, İletişim Ahlakı Yasası’nın 230. Bölümü’nün kullanıcıların eylemlerine karşı sorumluluğa karşı korumaları sayesinde şirketin yakınlaştırma iddialarına karşı büyük ölçüde korunduğunu söyledi.

Anlaşma ayrıca, dava önerilen bir toplu dava statüsüne ulaşırsa ödemelere yol açabilir, ancak bir beklenmedik düşüş beklemeyin. Aboneler, hangisi daha büyükse, yüzde 15 veya 25 ABD doları tutarında bir geri ödeme alırken, diğer herkes 15 ABD dolarına kadar geri ödeme alacaktı. Avukatlar, 21,25 milyon dolara kadar yasal masraf toplamayı amaçladı.

Zoom yaptığı açıklamada yanlış bir şey yapmayı reddetti ve gizlilik ve güvenliğin “öncelikli öncelikler” olduğunu söyledi. Şirket daha önce Mac’lere kurduğu kalıcı web sunucusu da dahil olmak üzere benzer gizlilik sorunlarıyla ilgili bir Federal Ticaret Komisyonu şikayetini çözmeyi kabul etmişti.

Zoom, pandemi ile ilgili kullanımdaki artışın ardından yazılım ve hizmetlerindeki güvenlik açıklarına dikkat çektikten sonra görüntülü sohbetleri için güvenliği artırmak için çabaladı. Ekim 2020’de uçtan uca şifrelemeyi kullanıma sunmaya başladı, incelemeler yaptı ve yakınlaştırmayı zorlaştırdı. İyileştirmeler bazı kullanıcılar için çok geç olsa da, anlaşmanın, uygulamaları için yalnızca gecikmeli olarak güvenliği sıkılaştıran şirketler için bir uyarı olduğunu söylemek güvenli.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Zoom, Mahremiyet Davasını Çözmek İçin 85 Milyon Dolar Ödeyecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör