Apple iPhone 13 Serisi İçin Çin İle Çalışacağını Söyledi

blank
Apple iPhone 13 Serisi İçin Çin İle Çalışacağını Söyledi

İçerik: Apple iPhone 13 Serisi İçin Çin İle Çalışacağını Söyledi

Apple iPhone 13 Serisi İçin Çin İle Çalışacağını Söyledi:

Japonya’nın Nikkei gazetesi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Apple’ın en son iPhone telefonlarını üretmek için daha fazla Çinli tedarikçiyle çalıştığını, ABD ile ticaret savaşından kaynaklanan bir teknoloji kavgasının Pekin’i yerel firmaları güçlendirmeye yönelttiğini söyledi.

Luxshare Precision Industry, yaklaşmakta olan iPhone 13 serisinin yüzde 3’ünü oluşturmaya hazırlanıyor ve geçen yıl satın aldığı iki firma, konuyla aşina olan kaynaklara atıfta bulunarak, en yeni iPhone cihazları için temel bileşenleri ve parçaları tedarik edecek.

Web sitesinde yer alan habere göre, Lens Tech metal kasalar tedarik edecek ve Sunny Optical Tech Group arka kamera lensleri tedarik edecek ve BOE Tech Group da bileşenler tedarik edecek.

Apple, Reuters’in yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Gazeteye göre Luxshare, Tayvanlı rakipleri Foxconn ve Pegatron’dan sipariş aldı ve iPhone 13 Pro’yu bu ay üretmeye başlayacak.

Reuters, Foxconn’un Çinli elektronik üreticisi Luxshare’nin artan nüfuzunu savuşturmak için bir görev gücü kurduğunu ve şirketin diğer endişelerin yanı sıra herhangi bir Çin devlet kurumu tarafından desteklendiğini araştırmak için bir görev gücü kurduğunu bildirdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple iPhone 13 Serisi İçin Çin İle Çalışacağını Söyledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör