Facebook Bu Ay Ücretli Bir Film Galasına Ev Sahipliği Yapacak

blank
Facebook Bu Ay Ücretli Bir Film Galasına Ev Sahipliği Yapacak

İçerik: Facebook Bu Ay Ücretli Bir Film Galasına Ev Sahipliği Yapacak

Facebook Bu Ay Ücretli Bir Film Galasına Ev Sahipliği Yapacak:

COVID-19 pandemisinin başlangıcından bu yana, birçok film festivali yalnızca çevrimiçi veya karma formatlara geçti. Bu ayın ilerleyen saatlerinde, başka bir film ücretli bir çevrimiçi etkinlik olarak gösterilecek. Bu sefer, Facebook’ta izleyebileceksiniz.

Facebook’un ücretli çevrimiçi etkinliklerinin mevcut olduğu herhangi bir ülkedeki (şu anda sayısı 100’den fazla olan) kullanıcılar, New York City’deki Ulusal 9/11 Anıtı ve Müzesi hakkında bir sahne arkası belgeseli olan The Outsider’ın galasını izleyebilirler. Sanal biletin fiyatı 4 dolar ve film 19 Ağustos’ta saat 20.00’de ET’de gösterime girecek. 12 saat boyunca kullanılabilir olacak.

Axios’un bildirdiği gibi, The Outsider’ın galasını bir Facebook Live panel tartışması takip edecek. Belge, Eylül ayında seçkin sinemalarda ve diğer akış platformlarında yayınlanacak.

Facebook, distribütör Abramorama tarafından yürütülen etkinlik için bazı promosyonlar yapacak, ancak bilet satışlarında kesinti olmayacak. Şirket, 2022 yılına kadar içerik oluşturucuların gelirlerinden komisyonlardan feragat ediyor.

Film şimdiden tartışmalara neden oldu. Müzedeki yetkililer, yapımcılardan The Outsider’dan 18 “küçük düşürücü” sahneyi kesmelerini istedi, ancak yönetmenler Pamela Yoder ve Steven Rosenbaum geri adım atmayacaklarını söylediler. Müzenin eski yaratıcı yönetmeni ve filmin önemli isimlerinden biri olan Michael Shulan’ın, filmde müzenin 11 Eylül 2001 terör saldırılarının “Disneyleşmesini” temsil ettiğini iddia ettiği bildiriliyor.

Film dağıtımı, özellikle çeşitli pazarlarda film yayınlamaya çalıştıklarında, bağımsız stüdyolar ve film yapımcıları için kırılması zor bir cevizdir. Diğerlerinin Facebook’ta çevrimiçi sınıflara ev sahipliği yapma veya canlı yayın yapma konusunda başarılı olmaları gibi, bir izleyici bulmak için platformun muazzam erişimini kullanabilirler.

Diğer film yapımcılarının ve dağıtımcıların filmlerinin prömiyerini Facebook’ta yapıp yapmayacaklarını göreceğiz. Yine de, şirket giderek artan sayıda turtaya sahipken, Facebook’un gelecekte benzer etkinliklere ev sahipliği yapmakla ilgilendiğini hayal etmek zor değil.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook Bu Ay Ücretli Bir Film Galasına Ev Sahipliği Yapacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Snapchat, Sohbetlere Bitmoji Tepkileri Ekleyecek

Snapchat, Sohbetlere Bitmoji Tepkileri Ekleyecek: Snapchat yeni yılı bir dizi yeni özellikle karşılıyor. Önümüzdeki günlerde …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör