Hava Kuvvetleri Filosuna İki Anka SİHA Daha Katıldı

blank
Hava Kuvvetleri Filosuna İki Anka SİHA Daha Katıldı

İçerik: Hava Kuvvetleri Filosuna İki Anka SİHA Daha Katıldı

Hava Kuvvetleri Filosuna İki Anka SİHA Daha Katıldı:

Milli Savunma Bakanlığı, Anka-S İHA Tedarik Projesi kapsamında iki Anka SİHA’nın Hava Kuvvetleri Komutanlığı filosuna katıldığını duyurdu.

30 Aralık 2010 tarihinden bu yana uçuş testlerine devam edilen “ANKA” İnsansız Hava Aracı Sistemi için Ekim 2013’de 10 uçaklık seri üretim sözleşmesi (ANKA-S) imzalanmıştır. ANKA-S Projesi’nde çalışmalar başarı ile devam ettirilmekte olup, Şubat 2014 tarihinde Sistem İhtiyaçları Gözden Geçirme toplantısı başarı ile tamamlanmış, tasarım aktivitelerine hız verilmiştir.

Paralel olarak yürütülmekte olan Blok B konfigürasyonu kapsamında SAR/ISAR/GMTI radarı entegrasyon faaliyetlerine devam edilmektedir. 2014 ikinci yarısından itibaren bu sistemle testler gerçekleştirilmiştir.

Milli Savunma Bakanlığı sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “İkinci Paket Anka-S İHA İkmal Projesi kapsamında Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza iki Anka SİHA daha teslim edildi. Emeği geçenleri tebrik ederiz. Hava Kuvvetlerimizi tebrik ederiz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hava Kuvvetleri Filosuna İki Anka SİHA Daha Katıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

BASDEC Üyelerinden Dünyanın En Hafif Mayın Dedektörü

BASDEC Üyelerinden Dünyanın En Hafif Mayın Dedektörü: Bursa’da savunma sanayi ekosistemini geliştirmek amacıyla kurulan Bursa …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör