Oppo’nun Ekran Altı Kamerası Sonunda İyi Fotoğraflar Çekebiliyor

blank
Oppo'nun Ekran Altı Kamerası Sonunda İyi Fotoğraflar Çekebiliyor

İçerik: Oppo’nun Ekran Altı Kamerası Sonunda İyi Fotoğraflar Çekebiliyor

Oppo’nun Ekran Altı Kamerası Sonunda İyi Fotoğraflar Çekebiliyor:

Yakın zamana kadar piyasada ekran altı kameraya sahip tek bir akıllı telefon vardı: geçen yılki ZTE Axon 20 5G. Vivo, Oppo ve Xiaomi gibi diğer oyuncular da bu fütüristik teknolojiyi test ediyorlardı, ancak o zamanki ortalamanın altındaki görüntü kalitesi göz önüne alındığında, telefon üreticilerinin özçekimler için büyük ölçüde delikli kameralara takılıp kalması şaşırtıcı değil.

İlk ekran altı kamerasına yönelik pek çok eleştiriye rağmen, ZTE, geçen hafta Çin’de piyasaya sürülen yeni Axon 30 5G’nin geliştirilmiş bir versiyonu olduğunu iddia ettiği şeyi çalıştı. Tesadüfen bugün Oppo, sağladığı bir örnek çekime dayanarak şaşırtıcı derecede umut verici görünen üçüncü nesil ekran altı kamerasını tanıttı – belirgin bir bulanıklık veya parlama yok. Ama bu tabii ki sadece bir fotoğraftı, bu yüzden bir fotoğrafla oynayana kadar kesin kararımı saklı tutacağım. Buna rağmen, bunu mümkün kılan yapay zeka hileleri ve ekran devreleri ilgi çekicidir.

blank

Özetle, ekran altı kameranın ekranı nasıl gördüğü konusunda hiçbir şey değişmedi. Performansı, her bir OLED pikseli arasındaki boşluklardan ne kadar ışığın geçebileceği ile sınırlıdır. Bu nedenle, AI telafisi hala bir zorunluluktur. Oppo, en yeni ekran altı kamerası için kırınım, beyaz dengesi ve HDR üzerinde daha doğru düzeltmeler elde etmek için kendi AI motorunu “on binlerce fotoğraf kullanarak” eğittiğini söylüyor. Bu nedenle şaşırtıcı derecede doğal görünen örnek çekim.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Oppo’nun Ekran Altı Kamerası Sonunda İyi Fotoğraflar Çekebiliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör