Twitter, Google Hesabı İle Giriş Yapılmasına İzin Veriyor

blank
Twitter, Google Hesabı İle Giriş Yapılmasına İzin Veriyor

İçerik: Twitter, Google Hesabı İle Giriş Yapılmasına İzin Veriyor

Twitter, Google Hesabı İle Giriş Yapılmasına İzin Veriyor:

Twitter, mikro blog platformunda oturum açmayı veya kaydolmayı kolaylaştırdı. Kullanıcıları artık doğrudan kaydolmak/oturum açmak için Apple ID’lerini veya Google hesaplarını kullanabilirler. Twitter daha önce platformunda yeni oturum açma/kaydolma seçeneklerini test ederken tespit edilmişti. Yeni kullanıcılar artık Apple veya Google hesaplarıyla kaydolabilir, ancak mevcut kullanıcıların Twitter’daki kayıtlı e-posta adreslerinin Apple ID/Google hesaplarındaki ile aynı olduğundan emin olmaları gerekir.

Yeni işlevsellik Twitter Destek tarafından bir tweet ile duyuruldu. Twitterati’nin artık Apple veya Google hesaplarıyla mikro blog platformuna giriş yapabileceğinden veya kaydolabileceğinden bahsediyor. İkincisi, uygulamada ve Web’de çalışırken, eski Apple Kimliği şu anda yalnızca iOS cihazlarında çalışıyor. Twitter, Apple hesabı oturum açma işlevinin yakında Web sürümü için geleceğini söylüyor, ancak Android kullanıcılarının bunu alıp almayacağından söz edilmiyor.

Google hesabı oturum açma işlevi, Web tarayıcısının yanı sıra Android, iOS ve masaüstü uygulamalarında çalışacaktır. Bir e-posta adresi, parola, ad ve kullanıcı tanıtıcısı girme ihtiyacını ortadan kaldırdığı için kayıt işlemi de daha kolay hale geldi. Kullanıcı işleme seçenekleri, Twitter tarafından yeni bir kullanıcı için otomatik olarak önerilecektir. Süreç artık yalnızca yeni kullanıcıların dillerini seçmesini ve platformdaki mevcut kullanıcıları bulmak ve onlarla bağlantı kurmak için akıllı telefon kişilerini senkronize etmesini gerektiriyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, Google Hesabı İle Giriş Yapılmasına İzin Veriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Çin, Dijital Müzik Platformlarının Anlaşmalarını İptal Etti

Çin, Dijital Müzik Platformlarının Anlaşmalarını İptal Etti: Çin’in telif hakkı yetkilisi Perşembe günü yaptığı açıklamada, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör