WhatsApp, Fotoğrafı Bir Kez Görüntüle Özelliği Üzerinde Çalışıyor

blank
WhatsApp, Fotoğrafı Bir Kez Görüntüle Özelliği Üzerinde Çalışıyor

İçerik: WhatsApp, Fotoğrafı Bir Kez Görüntüle Özelliği Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp, Fotoğrafı Bir Kez Görüntüle Özelliği Üzerinde Çalışıyor:

WhatsApp, uygulamasına kaybolan fotoğraflı mesajlar ekliyor. “Bir kez görüntüle” fotoğrafları olarak adlandırılan yeni özellik, kullanıcıların sohbetlerde kaybolmadan önce yalnızca bir kez görüntülenebilen fotoğraf ve video göndermelerine olanak tanıyor.

Snapchat benzeri özellik, Instagram ve Messenger’ın kaybolan fotoğraf özelliklerine benzer. Kullanıcılar, WhatsApp’ta bir resim çekerken, fotoğrafı “bir kez görüntüle” olarak ayarlamak için zamanlayıcı simgesini seçebilirler. Normal fotoğraf veya video mesajlarından farklı olarak, “bir kez görüntüle” görüntüleri sohbette önizlenmez ve cihazınıza indirilemez.

Facebook, özelliği “özel anlar” veya Wi-Fi şifreleri gibi potansiyel olarak hassas bilgileri göndermek için faturalandırıyor. Her zaman olduğu gibi, insanlar bu tür mesajların gerçekte ne kadar “özel” olduğu konusunda dikkatli olmalıdır. Bir yardım makalesinde şirket, alıcının “bir kez görüntüle” fotoğrafını açarken ekran görüntüsünü alabildiğini veya ekranını kaydedebildiğini ve Snapchat’in aksine, WhatsApp’ın ekran görüntüsü alındığında göndericiye haber vermeyeceğini belirtiyor. Şirket ayrıca, bildirilen “bir kez görüntüle” fotoğraflarının WhatsApp’ta görünür hale getirileceğine dikkat çekiyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: WhatsApp, Fotoğrafı Bir Kez Görüntüle Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör