ABD Fast-Food Zincirleri Artık Sandviç İçin Bitcoin Kabul Ediyor

blank
ABD Fast-Food Zincirleri Artık Sandviç İçin Bitcoin Kabul Ediyor

İçerik: ABD Fast-Food Zincirleri Artık Sandviç İçin Bitcoin Kabul Ediyor

ABD Fast-Food Zincirleri Artık Sandviç İçin Bitcoin Kabul Ediyor:

Amerikan fast-food devi Quiznos, bir basın açıklamasında yaptığı açıklamada, sandviçleri ve diğer teklifleri için Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladığını duyurdu. Quiznos, müşterilerin Bitcoin ile ödeme yapmasına izin vermek için ABD’deki dijital varlık sağlayıcısı Bakkt ile el ele verdi. Marka, insanların gıda satın almak için kullanmak isteyip istemediklerini görmek için Ağustos ayında Denver’daki satış noktalarında bir pilot program yürütecek.

Yılın başında büyük bir boğa koşusunun ardından, kripto para birimi fiyatları zamanla düştü, ancak piyasa hala oldukça değerli. Bitcoin fiyatı bu noktada 2020 seviyelerinin oldukça üzerinde kalıyor. Coindesk’e göre, Bitcoin bu raporun yazıldığı sırada 39.304 dolardan (yaklaşık olarak 29 bin rupi) işlem görüyordu.

Sonuç olarak, artık daha fazla şirket, birçoğunun hala büyüme potansiyeline sahip olduğunu düşündüğü varlıklardan mağazalarını oluşturmak için kripto para birimlerinde ödeme kabul etmeye başlıyor. Bakkt Gelir Müdürü Sheela Zemlin yaptığı açıklamada pilot projenin şirket için “heyecan verici bir destek anı” olduğunu söyledi. Zemlin, bu ortaklık sayesinde Bakkt’ın “Bitcoin faydasını ana akım tüketici pazarına getirdiğini” söyledi.

Şimdilik şirketler, ortaklığı ABD genelinde daha fazla yere genişletmeye karar vermeden önce bu pilot programı “yakından izleyecek”. Yayın, müşterilerin Bakkt uygulamasından Bitcoin satın almaları ve Quiznos yemeği için kripto para birimi aracılığıyla ödeme yapmaları durumunda ödül olarak 15 $ (yaklaşık 1.100 Rs) değerinde Bitcoin alacaklarını belirtti.

2019 yılında piyasaya sürülen uygulama, Bitcoin işlemlerini kolaylaştırmak için perakende zincirleri ve diğer işletmelerle ortaklık kuruyor. Amaç, dijital varlıkları ABD doları veya Hindistan rupisi gibi fiat para birimi kadar likit hale getirmektir. Uygulama iOS ve Android’de mevcuttur.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: ABD Fast-Food Zincirleri Artık Sandviç İçin Bitcoin Kabul Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Önümüzdeki 5 Yılda Fiber İnternete 5 Milyar TL Yatırım

Önümüzdeki 5 Yılda Fiber İnternete 5 Milyar TL Yatırım: Teknolojide hızlı bir değişim ve dönüşüm …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör