ASELSAN, Dünyanın En Büyük 100 Savunma Sanayii Şirketi Arasında

blank
ASELSAN, Dünyanın En Büyük 100 Savunma Sanayii Şirketi Arasında

İçerik: ASELSAN, Dünyanın En Büyük 100 Savunma Sanayii Şirketi Arasında

ASELSAN, Dünyanın En Büyük 100 Savunma Sanayii Şirketi Arasında:

ASELSAN cirosu ile rekorlar kırarken, başarısını global arenada da tescilliyor. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı kuruluşu olan ASELSAN, Dünyanın En Büyük 100 Savunma Sanayii Şirketi (Defense News Top 100) listesine 2008 yılında ilk kez 97. sıradan girdi. Ar-Ge ve inovasyona dayalı milli savunma sanayiinin lider firması olan ASELSAN, ulusal ve küresel başarılarını artırarak geçtiğimiz yıl çıktığı 48. sıradaki yerini korudu.

“ASELSAN durmaz, duramaz”
ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, bu sonucun büyüme vizyonu doğrultusunda sürekli çalışma ve ilerlemenin sonucu olduğunu söyledi. Hedeflerinin çok daha yüksek olduğunu belirten Prof. Dr. Görgün, şöyle devam etti:

“ASELSAN için 2020, olumsuzlukların fırsata dönüştürüldüğü, verimli ve etkin çalışmalarımızın kesintisiz devam ettiği bir dönem oldu. Pandemi dönemi tüm dünyayı zorlarken kurumsal zeka kavramını da gündeme getirdi. Zekanın en temel iki referansı olan adaptasyon ve problem çözme becerilerinin şirketlerde kurumsallaşması gerektiğini gösterdi. Her türlü zorluğa ve değişime hazırlık seviyemizi olgunlaştırmak, önceliklerimizi yeniden belirlemek ve yeni yetkinlikler kazanmak açısından pandemi döneminin kazanımlarına odaklanmak çok daha doğru olacaktır. Bu açıdan bakıldığında pandemi döneminde ASELSAN Ailesi olarak iyi bir sınav verdiğimize inanıyorum.

Bu süreçte ‘ASELSAN durmayacak, duramaz’ dedik ve bir gün bile faaliyetlerimize ara vermedik. ASELSAN, pandemi nedeniyle uluslararası hareketliliğin tamamen durduğu 2020 yılında dahi ihracat koşusuna kesintisiz olarak devam etti. Firmamız 2020 yılında 6 yeni ülke ile sözleşme imzalayarak ülkemizin ihracat hacmine katkı sağlamıştır.

Ar-Ge’ye verdiğimiz destek sonucunda oluşturduğumuz çözümler bizi bu noktalara taşıdı. Yerli ve milli savunma sanayiinin lokomotif şirketi olarak ciromuz 2020 yılında bir önceki yıla göre %24 artarak 16 Milyar TL’yi aştı. Yakın geçmişte %38 olan yerli tedarikçilerden alım oranımızı 2020 yılı itibariyle %70’in üzerine çıkardık. Bu dönüşümü sadece ASELSAN olarak değil, yetkin ve kapsamlı tedarikçi firmalarımızla birlikte başardık.

Devletimizin desteğini her zaman ve her yerde yanımızda hissettik. Türk Milletinin gözbebeği olan ve bize emanet edilen ASELSAN’ı çok daha ileriye taşımak için yılmadan çalışmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Savunma Sanayii Başkanlığımıza, devletimizin tüm yetkililerine ve tabii ki özverili ASELSAN çalışanlarına, ASELSAN’a yurt içi ve ulusal başarılarımızda, küresel arenadaki saygınlığımızda ve prestij noktasında inandıkları ve destek oldukları için yürekten teşekkür ediyorum. ulaştık.”

Dünya çapında saygın ve tarafsız liste
Defence News dergisinin her yıl bir önceki yılın savunma satışlarını baz alarak yayımladığı “Defense News Top 100” dünyanın en prestijli savunma sanayii listesi olarak kabul ediliyor. Elektronik cihaz ve sistemler alanında Türk Ordusu ve güvenlik güçlerinin en önemli kaynağı olan ASELSAN, listenin üst sıralarında yer almak için çalışmalarını sürdürüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: ASELSAN, Dünyanın En Büyük 100 Savunma Sanayii Şirketi Arasında

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Taarruz Uçağı HÜRJET’in Yer Testleri 2022’de Tamamlanacak

Taarruz Uçağı HÜRJET’in Yer Testleri 2022’de Tamamlanacak: Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör