Biden Hibrit Ve Elektrikli Otomobil Sayısının Artmasını İstiyor

blank
Biden Hibrit Ve Elektrikli Otomobil Sayısının Artmasını İstiyor

İçerik: Biden Hibrit Ve Elektrikli Otomobil Sayısının Artmasını İstiyor

Biden Hibrit Ve Elektrikli Otomobil Sayısının Artmasını İstiyor:

Başkan Biden, 2030’da Amerika Birleşik Devletleri’nde satılan tüm yeni arabaların yüzde 50’sinin tamamen elektrikli, plug-in hibrit veya hidrojenle çalışan olmasını istiyor – üst düzey yönetim yetkililerine göre bugün daha sonra bir yönetici emriyle ortaya koyacağı bir hedef. . Buna ek olarak, yönetimi, Trump yönetiminin 2025 yılına kadar yapılan arabaları kapsayan önceki Obama dönemi kurallarını geri almasını aşağı yukarı silecek yeni yakıt ekonomisi ve emisyon standartları önerecek.

Biden ayrıca, Çevre Koruma Ajansı (EPA) ve Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’ni (NHTSA) 2030 hedefini desteklemek için orta ve ağır hizmet araçlarını da içeren agresif uzun vadeli kurallar geliştirmekle görevlendiren bir yürütme emri imzalayacak. .

Çarşamba gecesi Başkan’dan bir tweet okudu “Elektrikli araçların gelecek olduğunu söylediğimde şaka yapmıyorum”.

İçten yanmalı motorlardan bu planlı geçiş, dünya çapında önerilen veya harekete geçirilen yaklaşımlar kadar agresif değil. Avrupa Birliği, 2035 yılına kadar yeni gazla çalışan binek araçlarının satışını fiilen yasaklamayı önerdi, ancak Fransa hala fosil yakıt kullanan hibritlerin aşamalı olarak kaldırılmasını geri çekti. Birleşik Krallık, 2030 yılına kadar yeni içten yanmalı motorlu araç satışını durdurmak istiyor. Çin, 2035’te satılan tüm yeni arabaların en azından hibrit olmasını istiyor, ancak yüzde 50’sinin plug-in hibrit, akülü veya hidrojenle çalışan olmasını hedefliyor. .

Eyalet düzeyinde çevre düzenlemelerinde lider olan California, 2035 yılına kadar yeni benzinli arabaları da yasaklamak istiyor.

Politika tarafında, NHTSA’dan önerilen kural, Reuters’e göre yıllık ortalama yakıt ekonomisi artışlarını yüzde dördün biraz altında ve 2026 model yılı araçlar için galon başına yaklaşık 52 mil nihai filo çapında ortalamayı kilitlemeye çalışacak. . Obama dönemi yönetimi altında, otomobil üreticileri, 2026 model yılı otomobillerinde filolarının ortalama galon başına 54 mil’lik bir filoya ulaşma hedefiyle, filolarının ortalama yakıt ekonomisini her yıl yüzde beş artırmak zorunda kaldı. Trump yönetimi, bir iklim krizi ve bir solunum virüsü salgını sırasında, daha az olmamak üzere, bunu çarpıcı bir şekilde düşürdü – yıllık yalnızca yüzde 1,5 artış ve galon başına ortalama 40 mil hedef. Bunu, EPA’nın daha önce otomobil üreticilerinin Obama dönemi kuralına “aşırı uyduğunu” belirlemesine rağmen yaptı.

Bu arada EPA, yakıt tüketimi ve egzoz borusu emisyonları özünde bağlantılı olduğundan, önerilen yakıt ekonomisi kazanımlarıyla ölçeklenen emisyon azaltımlarını gerektiren bir kural önerecek. İki kural önerisi, nihai kurallar önerilmeden ve kabul edilmeden önce aylarca sürecek bir kamu yorumu sürecinden geçecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Biden Hibrit Ve Elektrikli Otomobil Sayısının Artmasını İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör