Çin’in Çevrimiçi Oyunlarının Marka Hisseleri Düştü

blank
Çin'in Çevrimiçi Oyunlarının Marka Hisseleri Düştü

İçerik: Çin’in Çevrimiçi Oyunlarının Marka Hisseleri Düştü

Çin’in Çevrimiçi Oyunlarının Marka Hisseleri Düştü:

Çin’in en büyük iki çevrimiçi oyun firmasının hisseleri, bir devlet medya kuruluşunun onlara “elektronik uyuşturucu” adını vermesinin ardından düştü.

Tencent ve NetEase hisseleri, erken Hong Kong ticaretinde bu kayıpların bir kısmını geri kazanmadan önce %10’dan fazla düştü. Yatırımcılar, Pekin’in firmalara baskı yapması konusunda giderek daha fazla endişe duyuyor. Son aylarda yetkililer, teknoloji ve özel eğitim şirketleri üzerindeki denetimlerini sıkılaştırmak için bir dizi önlem açıkladılar. Devlet tarafından işletilen Economic Information Daily tarafından yayınlanan bir makale, birçok gencin çevrimiçi oyun bağımlısı olduğunu ve bunun onlar üzerinde olumsuz bir etkisi olduğunu söyledi. Haber çıkışı, resmi Xinhua haber ajansına bağlı.

Makale, Tencent’in son derece popüler oyunu Honor of Kings’e atıfta bulunarak, öğrencilerin günde sekiz saate kadar oynadığını ve endüstride daha fazla frenleme istediğini söyledi. Çevrimiçi oyunları “manevi afyona” benzetmeden önce, “Hiçbir endüstrinin, hiçbir sporun bir nesli yok edecek şekilde gelişmesine izin verilemez” dedi. Tencent, çocukların Honor of Kings oyununa erişimini ve harcanan zamanı azaltmak için önlemler alacağını söyledi. Şirket ayrıca, politikayı sonunda tüm oyunlarına yaymayı planladığını da söyledi.

Hisse fiyatlarındaki toparlanma, Economic Information Daily’nin Wechat sosyal medya platformundaki hesabından makaleyi silmesiyle geldi.

Tencent ayrıca, dünya çapındaki plak şirketleri ile özel müzik lisanslama anlaşmalarını sona erdirme emrinin ardından geçen hafta hisselerinin düştüğünü gördü.

Hareket, teknoloji devinin ülkedeki çevrimiçi müzik akışındaki hakimiyetiyle mücadele etmeyi amaçlıyordu – şu anda 2016’daki bir satın almanın ardından Çin’in özel müzik akışı haklarının %80’inden fazlasını kontrol ediyor.

Tencent, Pekin ülkenin teknoloji ve eğitim endüstrilerini baskı altına alırken bu yıl hisselerinin keskin bir şekilde düştüğünü gören ABD, Hong Kong ve anakara Çin’de listelenen bir dizi Çinli şirketten sadece biri.

Geçen hafta, Çin’deki temel derslerin öğretiminden kar elde etme yeteneğinden mahrum bırakılan Çinli çevrimiçi özel ders firmalarının hisselerinde düşüş görüldü.

Yeni yönergeler, sektördeki yabancı yatırımları da kısıtladı.

Politikadaki en büyük değişiklik, yetkililerin çocuk yetiştirmenin mali baskılarını hafifletmeye çalışmasıyla gerçekleşti.

Yetkililer, Çin’deki son nüfus sayımının doğum oranının son yetmiş yılın en düşük seviyesine düştüğünü göstermesinden sonra endişeli.

Ülkenin 120 milyar dolarlık (87 milyar sterlin) özel ders sektörünün şimdiye kadarki en büyük revizyonlarından biri.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin’in Çevrimiçi Oyunlarının Marka Hisseleri Düştü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör