Mercedes-Benz, Tamamen Elektrikli Araçlara Geçmeye Hazırlanıyor

blank
Mercedes-Benz, Tamamen Elektrikli Araçlara Geçmeye Hazırlanıyor

İçerik: Mercedes-Benz, Tamamen Elektrikli Araçlara Geçmeye Hazırlanıyor

Mercedes-Benz, Tamamen Elektrikli Araçlara Geçmeye Hazırlanıyor:

Mercedes-Benz, önümüzdeki 10 yıl içinde koşulların izin verdiği tüm pazarlarda tamamen elektrikliye geçiş hazırlıklarına devam ediyor. Son dönemde güvenlik ve teknolojik donanımları ile lüks segmentin liderliğini üstlenen marka, yarı elektrikli araçlardan tam elektrikli araçlara geçerek emisyonsuz ve yazılım odaklı bir geleceğe hızla ilerliyor.

Mercedes-Benz, 2022 yılına kadar şirketin hizmet verdiği tüm segmentlerde akülü elektrikli araçlara sahip olmayı planlıyor. 2025 yılından itibaren piyasaya sunulan tüm yeni araç platformları tamamen elektrikli olacak ve kullanıcılar her biri için tamamen elektrikli alternatifi seçebilecek. markanın ürettiği modeldir. Mercedes-Benz, bu hızlı dönüşümü kârlılık hedeflerine bağlı kalarak yönetmeyi hedefliyor.

Daimler AG ve Mercedes-Benz AG CEO’su Ola Källenius: “Özellikle Mercedes-Benz’in dahil olduğu lüks segmentte elektrikli araçlara geçiş hız kazanıyor. Kırılma noktası gittikçe yaklaşıyor. Bu 10 yılın sonunda piyasalar tamamen elektriklendiğinde hazır olacağız. Bu adım, sermayenin dağılımında radikal bir değişikliğe işaret ediyor. Bu hızlı dönüşümü yönetirken karlılık hedeflerimizi korumaya ve Mercedes-Benz’in başarısının kalıcı olmasını sağlamaya devam edeceğiz. Nitelikli ve motive ekibimiz sayesinde bu heyecanlı yeni dönemde de başarılı olacağımıza inanıyorum.”

Mercedes-Benz, bu değişimi kolaylaştırmak için kapsamlı bir Ar-Ge temelli plan hazırladı. 2022 ile 2030 yılları arasında akülü elektrikli araçlara yapılacak yatırımlar toplamda 40 milyar Euro’yu aşacak. Elektrikli araç portföy planının hızlandırılması ve geliştirilmesi, elektrikli araçların benimsenmesi için kırılma noktasını tetikleyecektir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Mercedes-Benz, Tamamen Elektrikli Araçlara Geçmeye Hazırlanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör