Nintendo’nun Satışları 2020 Pandemi Satışlarının Çok Gerisinde

blank
Nintendo'nun Satışları 2020 Pandemi Satışlarının Çok Gerisinde

İçerik: Nintendo’nun Satışları 2020 Pandemi Satışlarının Çok Gerisinde

Nintendo’nun Satışları 2020 Pandemi Satışlarının Çok Gerisinde:

Başarıda beklenmedik ve büyük bir yükselişin bir dezavantajı varsa, o da her şey normale döndüğünde kıyaslama yapıldığında daha kötü görünebilir. Nintendo’nun şu anda dünyanın bir kez daha değiştiği gerçeğini yansıtan en son üç aylık raporunu yayınlarken uğraştığı “sorun” budur. 30 Haziran’a kadar olan üç ayda şirket, 119 milyar yen işletme karı açıkladı ve bu da yaklaşık 1,1 milyar dolara ulaştı. Ancak bu, geçen yıl bu sefer yayınlanan 144 milyar yen’e (1.3 milyar $) kıyasla yüzde 17,3’lük bir düşüş anlamına geliyor.

Geçen yıla göre bir diğer fark, 2020’de olduğu gibi kullanıcıları çekecek bir Nintendo markasının olmaması. Animal Crossing: New Horizons (bazı analistlere göre) yılın en çok satan üçüncü oyunuydu ve bu oyun ayrıca harekete geçmek isteyen alıcılara yeni Switch konsollarının satışını da sağladı. Aslında, Yeni Ufuklar, ilk lansmanından bir yıl sonra, bu çeyrekte 1,26 milyon adet satılarak hala büyük bir satış unvanını koruyor. Ve Nintendo’nun toplam yazılım satışları, geçen yılın aynı döneminde yaptığı ticaretten yalnızca yüzde 10,2 daha küçüktü.

Nintendo, mali raporunda Animal Crossing artışını kaldırırsanız, yazılım satışlarının en azından 2018’den beri sürekli arttığını gösteren bir grafik yayınladı. Bloomberg, şirketin düşen satışlardaki boşluğu kapatmak için hisse senedi geri alımları yapacağını bildiriyor – Wall Street ile geri kalanımızın yaşadığı dünya arasındaki kopukluğu gösteriyor. Ancak şirket, satış tahminini veya geri kalanı için planlarını değiştirmedi. yılın, işine olan güveni böyledir.

Nintendo’nun finansal sağlığı, 2021’in arka yarısında, bir dizi büyük oyunla birlikte çok daha gülecek ve yakında piyasaya sürülecek. Zelda: Skyward Sword’un HD versiyonu bu raporda yer almıyor ve WarioWare: Get It Together Eylül ayında çıkacak. Ekim, Metroid Dread ve Mario Party Superstars’ın lansmanını görürken, Kasım, Pokémon Brilliant Diamond ve Shining Pearl’ün lansmanını görüyor. Ayrıca, donanım satışlarını artırmak için OLED Switch ve Zelda Game and Watch geliyor.

Gelecek yıl muhtemelen üçüncü bir Splatoon oyunu, Zelda: Breath of the Wild’ın devamı ve Mario+Rabbids serisine yeni bir giriş sunacağından bahsetmiyorum bile. Ve yatırımcıların unuttuğu şey, öyle görünüyor ki, hepimiz tekrar işe gitmek için seyahat etmeye başlamamız istenirse, geçen yılın başında bazı insanların panikle satın aldığı Switch konsollarını getirmemiz daha olasıdır. . Bu, otobüste veya metroda otururken parmaklarını eğlendirmek için sürekli bir yeni oyun akışı gerektirecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Nintendo’nun Satışları 2020 Pandemi Satışlarının Çok Gerisinde

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Netflix, Yeni Bir Zorlukla Karşı Karşıya

Netflix, Yeni Bir Zorlukla Karşı Karşıya. Netflix abone sayısı geçen yıl 222 milyona yükseldi, ancak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör