Organik Tarım 2050 Yılına Kadar Avrupa’yı Besleyebilir

blank
Organik Tarım 2050 Yılına Kadar Avrupa'yı Besleyebilir

İçerik: Organik Tarım 2050 Yılına Kadar Avrupa’yı Besleyebilir

Organik Tarım 2050 Yılına Kadar Avrupa’yı Besleyebilir:

Gıda, 21. yüzyılın en büyük zorluklarından biri haline geldi. CNRS bilim adamları1 tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, Avrupa’da organik, sürdürülebilir, biyoçeşitlilik dostu bir tarımsal gıda sistemi uygulanabilir ve tarım ile çevre arasında dengeli bir birlikte yaşamayı mümkün kılar.

Önerilen senaryo üç kaldıraca dayanmaktadır. İlki, daha az hayvansal ürün tüketimi ile diyette bir değişikliği içerecek, bu da yoğun hayvancılığın sınırlandırılmasını ve yem ithalatını ortadan kaldırmayı mümkün kılacaktır. İkinci kaldıraç, nitrojen sabitleyici baklagilleri içeren uzun, çeşitlendirilmiş ürün rotasyonu sistemlerinin2 genelleştirilmesiyle agroekoloji ilkelerinin uygulanmasını gerektirecek ve sentetik nitrojen gübreleri ve pestisitleri olmadan yapmayı mümkün kılacaktır.

Nihai kaldıraç, genellikle bağlantısız ve ultra uzmanlaşmış bölgelerde yoğunlaşan mahsulleri ve canlı hayvanları bir araya getirmekten oluşacaktır. Bu, gübrenin optimal geri dönüşümünü sağlayacaktır.

Bu senaryoya göre, bu şekilde Avrupa’nın özerkliğini güçlendirmek, 2050’de öngörülen nüfusu beslemek, tahılları insan tüketimi için ihtiyacı olan ülkelere ihraç etmeye devam etmek ve hepsinden önemlisi, su kirliliğini ve tarımdan kaynaklanan sera gazı emisyonlarını önemli ölçüde azaltmak mümkün olacaktır. . Bu çalışma, 18 Haziran 2021’de One Earth’te yayınlandı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Organik Tarım 2050 Yılına Kadar Avrupa’yı Besleyebilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google, 2030’da Suyun Yüzde 120’sini Yenileyeceğini Söyledi

Google, 2030’da Suyun Yüzde 120’sini Yenileyeceğini Söyledi: Google, şirketin 2030 yılına kadar veri merkezlerinde ve …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör