Son Çeyrekte 4.45 Milyon Adet Nintendo Switch Satıldı

blank
Son Çeyrekte 4.45 Milyon Adet Nintendo Switch Satıldı

İçerik: Son Çeyrekte 4.45 Milyon Adet Nintendo Switch Satıldı

Son Çeyrekte 4.45 Milyon Adet Nintendo Switch Satıldı: Yatırımcılar, COVID-19 pandemisi satış patlamasının hızının tükeniyor olabileceğine dair sinyaller için oyun şirketlerini yakından izliyor. Nintendo, cihazlarının satışlarının geleneksel olarak beşinci yıl civarında zirve yapmasıyla, döngüsel konsol işine büyük ölçüde bağımlıdır.

Nintendo, Nisan-Haziran çeyreğinde Switch Lite birimlerinin satışlarının yarıdan fazla 1,14 milyona düştüğünü gördü, ancak Switch donanımı için tam yıl tahminini 25.5 milyon birim olarak korudu. Çeyrek boyunca Lite dahil 4,45 milyon Switch konsol sattı. Super Mario ve Animal Crossing’in yaratıcısı, ilk çeyrek işletme karının yüzde 17 düşüşle 119,8 milyar JPY’ye düştüğünü ve Refinitiv’in 129,3 milyar JPY’lik konsensüs tahmininin altına düştüğünü söyledi.
Buna karşılık Sony, Çarşamba günü yeni PlayStation 5’in satışlarının güçlü olduğunu ve çeyrek boyunca rekor bir kâr elde etmesine yardımcı olduğunu söyledi.

Her iki şirket de yarı iletken kıtlığının oyun konsolu çıktısına mevcut hedeflerin ötesinde zarar verebileceği konusunda uyardı.
Kyoto merkezli Nintendo, 8 Ekim’de piyasaya sürülen 349,99 $’lık yeni Switch OLED modeliyle Switch satış ivmesini canlandırmayı umuyor. Ayrıca, kazançlarını artırmak için WarioWare: Get It Together ve Pokemon oyunlarının yeniden yapımları da dahil olmak üzere bir dizi popüler oyun hattına güveniyor.

500 milyar JPY’lik tam yıl kar tahmini ile 623,5 milyar JPY olan ortalama tahminin altında kaldı. Şirket, mali yıl boyunca revize ettiği muhafazakar kar görünümlerini yayınlamasıyla tanınıyor.

Hissedarları memnun eden bir hareketle, Nintendo Perşembe günü 100 milyar JPY değerindeki hisselerinin yüzde 1.51’ini geri satın alma planını da duyurdu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Son Çeyrekte 4.45 Milyon Adet Nintendo Switch Satıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör