Sony Yeni Nesil PSVR’larını Tanıtmaya Hazırlanıyor

blank
Sony Yeni Nesil PSVR'larını Tanıtmaya Hazırlanıyor

İçerik: Sony Yeni Nesil PSVR’larını Tanıtmaya Hazırlanıyor

Sony Yeni Nesil PSVR’larını Tanıtmaya Hazırlanıyor:

Sony, performansta “dramatik sıçramalar”, daha yüksek çözünürlük, daha geniş bir görüş alanı, daha iyi izleme ve yeni bir kontrolör vaat eden yeni bir PlayStation VR kulaklığı üzerinde çalıştığını ima etti. The Verge’in bildirdiğine göre, Salı günü Sony’nin bir geliştirici zirvesinde kulaklıkla ilgili daha fazla ayrıntıyı YouTube kanalı PSVR Without Parole (aşağıda) ve UploadVR’ye göre açıkladığı bildirildi.

Cihazın yeni nesil VR (NGVR) olarak kodlandığı ve kontrol cihazını tuttuğunuzda veya düğmelere dokunduğunuzda algılayabilen ve hatta parmaklarınızın mesafesini algılayabilen kapasitif dokunmatik sensörlere sahip kontrolörlere sahip olduğu bildiriliyor. Sony ayrıca geliştiriciye, tüm AAA sürümleri için isteğe bağlı VR desteği planladığını, böylece onları VR’de veya TV’nizde oynatabileceğinizi söyledi – PS4 ve PS5’teki Resident Evil 7 ve No Man’s Sky’da olduğu gibi.

Parole Olmadan PSVR ayrıca, yeni nesil PSVR’nin, PSVR’den 10 derece daha geniş olan 110 derecelik bir görüş alanı sunacağını da kaydetti. Bu piksellerden en iyi şekilde yararlanmak için, baktığınız yerde çözünürlüğü iyileştirmek için göz izlemeyi kullanan foveated rendering ile birlikte esnek ölçekleme çözünürlüğü kullanacaktır. Bu arada UploadVR, kulaklığın yüksek çözünürlüklü 2.000 x 2.040 OLED ekrana sahip olacağını söyledi (toplamda 4K).

PSVR’nin PlayStation konsollarına geçiş kutusu gerekmeden tek bir kabloyla bağlanacağını zaten duyduk. Ayrıca içten dışa izlemeyi kullanacak ve kontrolörler üzerinde uyarlanabilir tetikleyiciler ve dokunsal geri bildirim sunacak.

Tümüyle, PSVR 2’nin (veya adı ne olursa olsun) çoğunlukla Oculus Quest 2 ve HTC Vive Pro 2 gibi rakip kulaklıklarla aynı özelliklere sahip olması gerekiyor. Ancak Sony, kulaklığın en azından gelecek yıla kadar piyasaya çıkmayacağını söyledi. ve Haziran ayındaki bir Bloomberg raporu, 2022’nin sonlarına kadar gelmeyebileceğini belirtti. Ancak şimdilik, Sony, muhtemelen bu yıl içinde resmi bir açıklama yapana kadar, tüm bunlar söylenti değirmeni için hala kaba.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony Yeni Nesil PSVR’larını Tanıtmaya Hazırlanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör