TikTok, Snapchat Tarzı Hikayeler Özelliğini Test Ediyor

blank
TikTok, Snapchat Tarzı Hikayeler Özelliğini Test Ediyor

İçerik: TikTok, Snapchat Tarzı Hikayeler Özelliğini Test Ediyor

TikTok, Snapchat Tarzı Hikayeler Özelliğini Test Ediyor:

Yeterince uzun bir zaman çizelgesinde, her sosyal medya uygulaması hikaye ekleme eğiliminde ve şimdi görünüşe göre TikTok’un sırası: popüler video uygulaması yeni bir hikaye özelliği deniyor. Bu özellik Twitter’da Matt Navarra tarafından vurgulandı ve bir TikTok sözcüsü The Verge’e gönderilen bir e-postada testi onayladı.

Basitçe “TikTok Hikayeleri” olarak adlandırılan yeni özellik, Instagram veya Snapchat gibi uygulamalardaki diğer hikaye işlevlerine benzer şekilde çalışıyor gibi görünüyor. Hikayeler, otomatik olarak silinmeden önce TikTok’ta takip ettiğiniz hesaplar tarafından 24 saat boyunca yayınlanan hikayeleri görebileceğiniz, yeni eklenen bir kaydırmalı kenar çubuğunda yaşıyor. Diğer kullanıcılar da hikayenize tepki verebilir ve yorum yapabilir. Ve tıpkı Instagram ve diğer platformlarda olduğu gibi, bir hikaye yüklemek için bir kullanıcının profil resmine de dokunabileceksiniz.

TikTok, uygulamadaki özelliği “hayranlarınızla etkileşim kurmanın yeni bir yolu” olarak tanımlıyor. Kullanıcılar, kenar çubuğuna eklenen “oluştur” düğmesine dokunarak yeni bir hikaye oluşturabilir ve normal altyazıları, müziği ve metni ekleyebilirler. TikTok’un video öncelikli doğası gereği, hikayelerin hareketsiz görüntüler değil videolar olması gerektiği anlaşılıyor.

Bir TikTok sözcüsü The Verge’e yaptığı açıklamada, “Her zaman topluluğumuza değer katmanın ve TikTok deneyimini zenginleştirmenin yeni yollarını düşünüyoruz” dedi. “Şu anda yaratıcılara yaratıcı fikirlerini TikTok topluluğu için hayata geçirmeleri için ek biçimler vermenin yollarını deniyoruz.”

Şirket, TikTok Stories’i ne kadar kapsamlı bir şekilde test ettiği veya ne zaman (veya hatta) daha geniş bir sürüm göreceğine dair herhangi bir ayrıntı vermedi. Bununla birlikte, Twitter’da hızlı bir arama, özelliğe zaten erişmiş olan bir dizi TikTok kullanıcısını ortaya çıkarır.

TikTok’un hikayelerle deneyler yapması şaşırtıcı değil. Instagram’dan Facebook’a, Linkedin’den Pinterest’e, Netflix’ten YouTube’a ve Xbox uygulamasına, Snapchat’in 2013’teki orijinal özelliğini kopyalayan platformlarla, hikayeler sosyal medyadaki tek gerçek sabitlerden biri olmuştur. Hikayeler, işe yaradıklarında, kullanıcıları kazanmak için harika bir yoldur. Bir uygulamada birbirleriyle etkileşime geçmek, reklamlar için yeni bir yer sunmak ve genellikle bir sosyal medya uygulamasının geri bildirim döngüsünü hareket halinde tutmak.

Bununla birlikte, hikayeler her zaman başarılı değildir: sadece kendi hikayelerini klonlamak zorunda kalan Twitter’a sorun – yaratıcı olarak adlandırılan Fleets – bu haftanın başlarında, piyasaya sürüldükten sadece sekiz ay sonra, bu özelliğe yönelik genel bir ilgisizlik nedeniyle.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TikTok, Snapchat Tarzı Hikayeler Özelliğini Test Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör