ABD Araba Satışlarının Yüzde 50’sinin Elektrikli Olmasını İstiyor

blank
ABD Araba Satışlarının Yüzde 50'sinin Elektrikli Olmasını İstiyor

İçerik: ABD Araba Satışlarının Yüzde 50’sinin Elektrikli Olmasını İstiyor

ABD Araba Satışlarının Yüzde 50’sinin Elektrikli Olmasını İstiyor:

ABD’nin dünyanın otomobil üretme geleceğini kazanmak için “hızlı hareket etmesi” gerektiğini ilan eden Başkan Joe Biden Perşembe günü, otomobil endüstrisinden on yılın sonuna kadar ABD satışlarının yarısı kadar elektrikli araçlar üretme taahhüdünü açıkladı.

Biden ayrıca otomobil üreticilerinin şimdi ile 2026 model yılı arasında benzin tüketimini artırmasını ve egzoz borusu kirliliğini azaltmasını istiyor. Bu, ABD’de içten yanmalı bir tarihe geçişi zorlarken, emisyonları azaltma ve iklim değişikliğiyle mücadele etme taahhüdünü yerine getirme yolunda önemli bir adım olacak. akülü araçlara motorlar.

blank

Pillerden yarı iletkenlere kadar bu kapsamlı değişikliği yapmak için gereken bileşenlerin Amerika Birleşik Devletleri’nde de yapılmasını istedi ve yeni işler ve federal elektrikli araçlarda milyarlarca dolar vaadiyle çevre çabası için hem sanayi hem de sendika desteğini hedefliyor. yatırımlar.

Beyaz Saray’ın Güney Bahçesi’ne park edilmiş elektrikli araçlara işaret eden başkan, onları “şimdi gerçekleşmeye başlayan bir gelecek vizyonu” ilan etti.

“Soru, gelecek yarışında önde mi yoksa geride mi kalacağımız,” dedi, “Millet, dünyanın geri kalanı ilerliyor. Yakalamak zorundayız.”

Açıkça iyi bir ruh hali içinde başkan, yalnızca pillerle çalışabilen bir plug-in hibrit Jeep Wrangler Rubicon’a atladı ve törenden sonra garaj yolunda hızlı bir dönüş yaptı.

Perşembe günü erken saatlerde yönetim, Biden’ın ABD sera gazı emisyonlarını 2030 yılına kadar yarı yarıya azaltma hedefinin bir parçası olarak Çevre Koruma Ajansı ve Ulaşım Departmanından yeni kilometre ve kirlilik önleme standartları olacağını duyurdu. Oto endüstrisinin bir hedefi kabul ettiğini söyledi 2030 yılına kadar yeni araç satışlarının yüzde 40 ila yüzde 50’sinin elektrikli olması.

Hem düzenleyici standartlar hem de otomobil üreticilerinin gönüllü hedefi, Biden’ın otomobil endüstrisi liderlerinin bir araya gelmesi ve milletvekillerinin alkışladığı bir toplantı olarak imzaladığı bir yürütme emrine dahil edildi.

Düzenleyici süreçten geçmesi gereken standartlar, Başkan Donald Trump altında yapılan yakıt ekonomisini ve kirlilik önleyici geri dönüşleri tersine çevirecektir. O zaman, kilometre artışları 2026 model yılına kadar yıllık yüzde 1,5’e düşürüldü.

Yeni standartlar, 2023 otomobil model yılında, sera gazı emisyonlarını azaltacak ve yakıt ekonomisini Trump kurallarına göre yüzde 10 artıracak. Bir EPA açıklamasına göre, 2026 yılına kadar her model yılında yüzde 5 daha güçlü olacaklar. Bu, dört yılda yaklaşık yüzde 25’lik bir artış.

EPA, 2026 yılına kadar önerilen standartların ABD tarihindeki en katı sera gazı emisyonu kuralları olacağını söyledi.

blank
Electric vehicle changing on street parking with graphical user interface, Future EV car concept

Yine de, tüketicilerin şu anda endüstrinin en çok satanları olan daha az yakıt verimli SUV’ler yerine daha yüksek kilometreli, daha düşük emisyonlu araçları benimsemeye ne kadar çabuk istekli olacaklarını göreceğiz. 2030 EV hedefleri nihayetinde bağlayıcı değildir ve endüstri, Kongre’de bekleyen mevzuata milyarlarca dolarlık elektrikli araç yatırımının bu hedeflere ulaşmak için hayati olacağını vurgulamaktadır.

Edmunds.com tahminlerine göre, yeni araç satışlarının yalnızca yüzde 2,2’si Haziran ayına kadar tamamen elektrikli araçlardı. Bu, geçen yılın aynı döneminde yüzde 1.4’ten yükseldi.

Biden uzun süredir kendisini “araba adamı” olarak ilan etti, mavi yakalı siyasi kişiliği sendika işçilerine verilen destekle ve 2008’deki ekonomik çöküşün ardından otomobil endüstrisini istikrara kavuşturmadaki başkan yardımcısı rolüyle iç içe geçti. General Motors CEO’su Mary Barra’ya şunları söyledi: belli bir test sürüşü rezerve etmek istedi.

Biden, “Mary’den bir taahhüdüm var: İlk elektrikli Corvette’i yaptıklarında, onu ben kullanacağım” dedi. “Doğru mu Mary? Şaka yaptığımı düşünüyorsun. Şaka yapmıyorum.”

Endişeli Bilim Adamları Birliği’nin kıdemli araç analisti Dave Cooke, yeni kuralların, Barack Obama’nın başkan olduğu ve Trump tarafından geri alınan standartların son yılına uymaya yakın olduğunu söyledi.

Ancak Cooke, düzenlemelerin otomobil üreticilerinin sattıkları her elektrikli araç için standartlara uyma konusunda çifte kredi alacağı yıl sayısını uzatmasından endişe duyduğunu söyledi. Bu, içten yanmalı araçlardan daha fazla emisyona izin veriyor, dedi.

Geçen hafta, Associated Press ve diğer haber kuruluşları, Biden yönetiminin otomobil üreticileriyle daha zayıf kilometre gerekliliklerini tartıştığını, ancak o zamandan beri güçlendirildiğini bildirdi. Değişiklik, çevreci grupların kamuoyu önünde çok zayıf olduklarından şikayet etmesinden sonra geldi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: ABD Araba Satışlarının Yüzde 50’sinin Elektrikli Olmasını İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Citroen, CES 2022’de Yenilikçi Ulaşım Çözümlerini Paylaştı

Citroen, CES 2022’de Yenilikçi Ulaşım Çözümlerini Paylaştı: Mobilite dünyasının yenilikleri ile dikkat çekmeye devam eden …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör