Microsoft, Spotify’ı Windows 11 Odak Özelliğine Entegre Ediyor

blank
Microsoft, Spotify'ı Windows 11 Odak Özelliğine Entegre Ediyor

İçerik: Microsoft, Spotify’ı Windows 11 Odak Özelliğine Entegre Ediyor

Microsoft, Spotify’ı Windows 11 Odak Özelliğine Entegre Ediyor. Microsoft, Spotify’ı yeni bir Windows 11 özelliğine entegre etmeyi planlıyor. Microsoft’un Windows ve Cihazlar Başkanı Panos Panay, bu hafta Twitter’da Focus Sessions Windows 11 özelliğini tanıttı ve görevlere ve işe odaklanmanın yeni bir yolu gibi görünüyor.

Focus Sessions, Spotify entegrasyonunu içerir ve Spotify’dan müzik çalma listesini dinlerken görevler üzerinde çalışmak için bir odak zamanlayıcı oluşturmanıza olanak tanır.

Microsoft, Windows 11’in genel yapılarında Focus Sessions’ı henüz test etmeye başlamadı, ancak Panay’ın alay ettiği videodan, işletim sisteminin Saat uygulamasında yerleşik olduğu görülüyor.

Kısa molalarla işi daha küçük parçalara bölerek zamanı yönetme yöntemi olan Pomodoro Tekniği’ni takip ediyor gibi görünüyor.

Bir görev listesine odaklanmak için zaman ayırmanıza izin veren çeşitli Pomodoro uygulamaları ve web siteleri zaten var. Microsoft’un Spotify entegrasyonu, şirketin kalabalığın arasından sıyrılma yolu olabilir.

Ayrıca, Microsoft’un 2017’de Groove Music hizmetini emekli etmesinden bu yana Windows’ta ilk kez önemli bir Spotify entegrasyonu görüyoruz. O sırada Microsoft, Groove Music abonelerini ve çalma listelerini rakip müzik akışı hizmetine taşımak için Spotify ile ortaklık kurdu.

Microsoft ve Spotify ayrıca daha önce bir Windows 10 uygulaması ve Xbox konsolları için ayrı bir uygulama üzerinde birlikte çalışmıştı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Spotify’ı Windows 11 Odak Özelliğine Entegre Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör