Xiaomi, İlk Defa Dünyada Bir Numaralı Akıllı Telefon Markası Oldu

blank
Xiaomi, İlk Defa Dünyada Bir Numaralı Akıllı Telefon Markası Oldu

İçerik: Xiaomi, İlk Defa Dünyada Bir Numaralı Akıllı Telefon Markası Oldu

Xiaomi, 2021 yılının Haziran ayında ilk kez dünyanın bir numaralı akıllı telefon markası oldu. Çinli şirket, bu yıl Haziran ayında tarihindeki en fazla akıllı telefonu sattı. En son veriler araştırma firması Counterpoint’ten geliyor ve Xiaomi’nin Huawei ve Honor’un Afrika, Çin, Avrupa ve Orta Doğu dahil eski pazarlarındaki genişlemesinin bu dönüm noktasının öğretilmesine yardımcı olduğunu belirtiyor. Xiaomi 2010 yılında kuruldu ve 2011 yılında ilk akıllı telefonunu piyasaya sürdü.

Xiaomi satışları Mayıs ayına göre yüzde 26 arttı ve küresel akıllı telefon satışları açısından yüzde 17,1 pazar payı elde etti. Onu yüzde 15,7 pazar payı ile Samsung ve yüzde 14,3 ile Apple izledi. Counterpoint tarafından paylaşılan veriler, bu yılın ikinci çeyreğinde Xiaomi’nin akıllı telefon satışlarında dünya çapında iki numaralı marka olduğunu belirtiyor.

Şirket ilk akıllı telefonunu 2011 yılında sattı ve o zamandan beri dünya çapında yaklaşık 800 milyon akıllı telefon sattı.

Counterpoint’ten Araştırma Direktörü Tarun Pathak, Xiaomi’nin Afrika, Çin, Avrupa ve Orta Doğu gibi pazarlarda Huawei’nin bıraktığı boşluğu doldurduğunu kaydetti. Haziran ayında Çin, Avrupa ve Hindistan’daki satışlar Xiaomi’nin büyümesine katkıda bulundu. Özellikle Çin’de Xiaomi, Redmi 9, Redmi Note 9 ve Redmi K serisinin satış hacimleri sayesinde Haziran ayında daha hızlı büyüyen marka oldu. Özellikle Samsung’un üretimi, üretim fabrikasının bulunduğu Vietnam’daki yeni COVID-19 salgını dalgasından da olumsuz etkilendi.

Xiaomi, İlk Defa Dünyada Bir Numaralı Akıllı Telefon Markası Oldu:

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xiaomi, İlk Defa Dünyada Bir Numaralı Akıllı Telefon Markası Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör