Audi Off-Road Hybrid, Dayanıklılık Testini Tamamladı

blank
Audi Off-Road Hybrid, Dayanıklılık Testini Tamamladı

İçerik: Audi Off-Road Hybrid, Dayanıklılık Testini Tamamladı

Audi Off-Road Hybrid, Dayanıklılık Testini Tamamladı:

Audi, zorlu rekabeti kazanan ilk elektrikli araç olma ayrıcalığını kazanabileceği umuduyla RS Q E-Tron’u 2022 Dakar Rallisi’ne hazırlamak için çok çalışıyor. Aslında araç, İspanya’nın Zaragoza şehri yakınlarında sekiz günlük bir dayanıklılık testini yeni tamamladı. Volkswagen yan kuruluşu, arazi SUV’yi Temmuz ayında asfaltsız zeminde test etti. Ancak bu, aracı dünyanın en zorlu rallilerinden birinde karşılaşması beklenen gerçek koşullarda ilk kez test etmesiydi.

Her biri iki sürücüden oluşan üç takım, sekiz gün ve 1.056 mil yoğun testi aralarında bölerek etkinliğe katıldı. 11 mile kadar uzanan çakıllı yollarda RS Q E-Tron 112 mil hıza ulaştı. Sürücüler hala yapılması gereken bazı ince ayarların olduğunu kabul ettiler, ancak aracın performansından etkilendiler. Audi’nin geliştirme mühendisi Arnau Niubó Bosch, testin “mümkün olduğunca fazla sürüş yapmaya ve zayıf noktaları tespit etmeye odaklandığını” açıkladı. SUV’nin Eylül ayındaki bir sonraki testi için Audi, onu ilk kez kum tepelerine götürecek.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, RS Q E-Tron, modifiye edilmiş iki Formula E motoruna sahip bir elektrikli aktarma organına sahip. Bir rallinin ortasında şarj istasyonu bulamayacağınız için, sürüş ve frenleme sırasında pilini şarj etmek için TFSI motorlu bir enerji dönüştürücüye sahiptir. Bu, sıfır emisyonlu bir araç olmadığı anlamına geliyor, ancak Audi, dönüştürücünün enerji açısından verimli olduğunu söylüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Audi Off-Road Hybrid, Dayanıklılık Testini Tamamladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör