Super Mario’nun Bir Kopyası 2 Milyon Dolara Satıldı

blank
Super Mario'nun Bir Kopyası 2 Milyon Dolara Satıldı

İçerik: Super Mario’nun Bir Kopyası 2 Milyon Dolara Satıldı

Super Mario’nun Bir Kopyası 2 Milyon Dolara Satıldı: Super Mario Bros.’un açılmamış bir kopyası 2 milyon dolara satılarak geçen ay bir koleksiyoncu Super Mario 64’ün nane versiyonunu elde etmek için 1.56 milyon dolar ödediğinde bir video oyunu satışıyla kırılan önceki rekoru kırdı. Rally tarafından paylaşılan bir görüntüye göre , oyunu satan şirket, kopya Wata Ölçeğinde 9.8 A+ derecesine sahipti, yani “olağanüstü” durumdaydı.

Çılgın fiyatı geçtikten sonra, bu satışı ilginç kılan şey, bir müzayede içermemesidir. Bunun yerine Rally, kendisini bir “alternatif varlık yatırımı” platformu olarak konumlandırıyor. The New York Times’a göre, firma fiziksel koleksiyon ürünleri satın alıyor ve insanların bu öğede hisse satın alabilecekleri “ilk teklifler” düzenliyor. Bir koleksiyoncu Rally’den bir şey almak istediğinde, şirket hissesi olan herkese teklifini alır ve daha sonra konuyu oylarlar.

Bu son Super Mario Bros. satışı durumunda, Rally kopyayı Nisan 2020’de yaklaşık 140.000 $’a satın aldı. Aynı yıl, yatırımcılar oyun için 300.000 dolarlık bir teklifi reddetti. Hatta 2 milyon doları olsa bile, bazıları henüz oyundan ayrılmak istemedi, dörtte biri de toplu oylamada hissesi olan teklifi reddetti.

Piyasayı takip ediyorsanız, muhtemelen bazılarının kopyayı bir süre daha tutmak istediği konusunda iyi bir fikriniz vardır. Bir önceki rekorun kırılmasından günler önce, The Legend of Zelda’nın kutulu versiyonu açık artırmada 870.000 dolara satıldı. Piyasanın yakın zamanda soğumaya başladığına dair hiçbir belirti ve sadece çok sayıda naneli video oyunu varken, başka bir rekor kırılmadan önce sadece bir zaman meselesi gibi görünüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Super Mario’nun Bir Kopyası 2 Milyon Dolara Satıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Valve’in İkinci Steam Next Fest’i 1 Ekim’de Başlıyor

Valve’in İkinci Steam Next Fest’i 1 Ekim’de Başlıyor: Valve, ikinci Steam Next Fest’i düzenlemek için …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör