Tesla, Cybertruck’ı Sessizce 2022’ye Erteledi

blank
Tesla, Cybertruck'ı Sessizce 2022'ye Erteledi

İçerik: Tesla, Cybertruck’ı Sessizce 2022’ye Erteledi

Tesla, Cybertruck’ı Sessizce 2022’ye Erteledi:

2021 bitmeden bir Cybertruck sürmeyi umuyorsanız, beklentilerinizi azaltmanız gerekecek. Electrek, Tesla’nın konfigürasyon sayfasında elektrikli kamyonetin piyasaya sürülmesini sessizce gelecek yıla ittiğini ve “2022’de üretim yaklaştığında” kamyonunuzu özelleştirebileceğinizi söylediğini belirtiyor. Bu, modelden bağımsız olarak geçerlidir – Tesla, tek motorlu kamyonların daha sonra geleceği konusunda uyarmıştı, ancak bu şimdi çift ve üç motorlu makineler için geçerli.

Tesla, 2021 hedefinin gerçekçi olmayabileceğini ima etmişti. Elon Musk Ocak ayında yaptığı açıklamada, 2021’de Cybertruck’ların yalnızca “birkaç teslimatının” olacağını ve 2022 için toplu üretimin belirlendiğini söyledi. Şirket, Temmuz üç aylık raporunda bu iddiaya bağlı kalsa da, şirket mühendislik tasarımını henüz yeni bitirdi. EV için – geliştirmeyi bitirmek ve bu ilk kamyonları göndermek için sadece birkaç ayı olacaktı.

blank

Bu, Tesla için rekabetçi bir meydan okuma oluşturabilir. GMC’nin Hummer EV’si artık Cybertruck’ı piyasaya sürmeyi engelleyen gecikmeleri yenmeye hazır. Gerilemelere rağmen Rivian, R1T kamyonunu Eylül ayında piyasaya sürecek. Ford’un F-150 Lightning’i 2022 baharına kadar çıkmayacak olsa da Cybertruck ilk hamle avantajını kaybetmiş olabilir.

Gecikme olsa da şaşırtıcı olmaz. Cybertruck’ın soğuk haddelenmiş çelik gövdesi, benzersiz üretim teknikleri gerektiriyor ve bu, üç motorlu sistem gibi daha geniş teknik engeller içermiyor. Tesla, üretimin gerçekleriyle çatışan iyimser zaman çizelgeleriyle de tanınır. Otomobil üreticisi en azından bastırılmış talebe güvenebilir. 1 milyondan fazla Cybertruck rezervasyonuyla Tesla, bu alıcıların birçoğunun ikinci düşünceleri olsa bile çok fazla talep görebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Cybertruck’ı Sessizce 2022’ye Erteledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör