Virgin Galactic Uzay Biletlerini 450.000 Dolardan Satmaya Başladı

blank
Virgin Galactic Uzay Biletlerini 450.000 Dolardan Satmaya Başladı

İçerik: Virgin Galactic Uzay Biletlerini 450.000 Dolardan Satmaya Başladı

Virgin Galactic Uzay Biletlerini 450.000 Dolardan Satmaya Başladı:

Şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, kurucusu Richard Branson’ı uzaya uçurduktan sonra Virgin Galactic’in 450.000 dolardan başlayan bilet satışlarını yeniden başlattığını duyurdu.

Yeni fiyat, şirket geçen ayki tam mürettebatlı test uçuşunun başarısını nakde çevirmeye çalıştığı için, 2005 ve 2014 yılları arasında Virgin’in uzay gemisinde daha önce yer ayırtan yaklaşık 600 kişinin ödediği 200.000 ila 250.000 ABD Doları’nın yaklaşık iki katı.

CEO Michael Colglazier yaptığı açıklamada, ilk indirimlerin bekleme listesindeki insanlara gideceğini belirterek, “Bugün etkili olan satışların yeniden açıldığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

“Geniş bir küresel nüfusa uzayın harikasını getirmeye çalışırken, tamamen yeni bir endüstri ve tüketici deneyimine kapı açmaktan mutluluk duyuyoruz.” 11 Temmuz’da Branson, milyarderler arasındaki bir savaşta Blue Origin sahibi Jeff Bezos’u yenerek uzaya gitti. Bezos, başarıya dokuz gün sonra ulaştı. Bir sonraki test uçuşu Eylül ayında yapılacak ve İtalyan Hava Kuvvetleri üyelerini içerecek.

Colglazier bir kazanç çağrısında, Eylül görevinden sonra bir test daha olacak, ardından ilk ticari uçuşlar 2022’nin üçüncü çeyreğinde gerçekleşecek. Müşterilere sunulan teklifler arasında tek bir koltuk yer alacak; çiftler, arkadaşlar veya aile için çoklu koltuklar; ve tam uçuş satın alma. Erken bir uçuşta iki ücretsiz koltuk, 1 Eylül’e kadar kayıtların açık olduğu ödül çekilişinde kapılmaya hazır.

Uzay uçağı başlangıçta altı mürettebat taşıyacak şekilde tasarlanmıştı, ancak geçen ayki “tam mürettebatlı” olarak tanımlanan uçuşta sadece dört kişi vardı – bu şu anki sayının bu olduğunu gösteriyor. Virgin’in uzay deneyimi, New Mexico’daki Spaceport America’daki bir pistten devasa bir taşıyıcı uçağın göbeğine bağlı olarak kalkan, havadan fırlatılan bir uzay uçağı VSS Unity’yi içeriyor.

Uzay uçağı irtifa kazandıktan sonra ana gemisinden ayrılır ve roket motorunu ateşleyerek deniz seviyesinden 80 kilometre yüksekliğe çıkar. Uçak iniş için piste geri süzülmeden önce yolcular kemerlerini çözer ve birkaç dakika ağırlıksızlık yaşarlar.

Şirket, kabaca bir transatlantik uçuşa eşdeğer, ancak çok daha az insan için karbon ayak izi nedeniyle ateş altında kaldı. Emisyonlarını dengeleme olasılığını incelediğini söyledi. CFO Doug Ahrens görüşme sırasında, “Uzun vadeli hedefimiz, yalnızca New Mexico’dan değil, dünyanın çeşitli yerlerinden olmak üzere, neredeyse günlük bir uzay uçuşları kadansı sunmaktır.” Dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Virgin Galactic Uzay Biletlerini 450.000 Dolardan Satmaya Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör