2020’nin En Çok İndirilen Uygulaması TikTok Oldu

blank
2020'nin En Çok İndirilen Uygulaması TikTok Oldu

İçerik: 2020’nin En Çok İndirilen Uygulaması TikTok Oldu

2020’nin En Çok İndirilen Uygulaması TikTok Oldu:

Dijital analitik şirketi App Annie’ye göre TikTok, 2020’de dünyanın en çok indirilen uygulaması oldu ve Facebook Messenger’da en üst sırada yer aldı. Çin video paylaşım platformu, indirmelerin küresel ilk beşini yapan Facebook’a ait olmayan tek uygulama.

Kendi ülkesinde, TikTok’un sahibi ByteDance, Çince video uygulaması Douyin ile de en üst sırada yer alıyor. TikTok’un devam eden popülaritesi, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Amerika’da yasaklamaya çalışmasından sonra bile ortaya çıktı.

Facebook’a ait uygulamalar, anketin 2018’de başlamasından bu yana en üst sırada yer aldı ve şirket hala grafiği domine ediyor. Mark Zuckerberg’in sosyal medya devi, Facebook’un amiral gemisi uygulamasının yanı sıra WhatsApp, Instagram ve Facebook Messenger ile ilk beşin geri kalanını oluşturdu. Geçen yıl, o zamanki Başkan Donald Trump, ABD’de TikTok uygulamasının yeni indirmelerini yasaklamak için bir yürütme emri çıkardı.

Trump yönetimi, Çin hükümetinin kullanıcı verilerine erişimi olduğu için TikTok’un ulusal bir güvenlik riski oluşturduğunu iddia etti. Şirket, iddiaları defalarca reddetti. Ana şirket ByteDance’in ABD işinin bir kısmını ABD teknoloji devi Oracle ve perakendeci Walmart’a satmasına neden olabilecek sorunu çözmek için olası bir anlaşma, Bay Trump’tan geçici yeşil ışık yaktı, ancak hiçbir zaman onaylanmadı. Çin Hükumeti. Bu yılın Ocak ayında ABD Başkanı olduğundan beri Joe Biden, Bay Trump’ın yürütme emrini geri çekti. ABD’deki bu zorluğun üstesinden gelmenin yanı sıra şirket, kullanıcıları çekmek için yeni yollar araştırıyor.

Geçen hafta, TikTok’un Snapchat, Facebook ve Instagram’daki işlevlere benzer yeni bir kaybolan klipler özelliğini denediği ortaya çıktı. TikTok Hikayeleri, kullanıcıların takip ettikleri hesaplar tarafından gönderilen içerikleri silinmeden önce 24 saat boyunca görmelerini sağlayacak. WhatsApp, kullanıcıların görüldükten sonra kaybolan fotoğraflar veya videolar yayınlamaları için bir özellik sunduktan sonra geldi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: 2020’nin En Çok İndirilen Uygulaması TikTok Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör