Boeing, CST-100 Starliner İçin Lansman Tarihini Değerlendiriyor

blank
Boeing, CST-100 Starliner İçin Lansman Tarihini Değerlendiriyor

İçerik: Boeing, CST-100 Starliner İçin Lansman Tarihini Değerlendiriyor

Boeing, CST-100 Starliner İçin Lansman Tarihini Değerlendiriyor:

Boeing Pazartesi günü yaptığı açıklamada, CST-100 Starliner uzay kapsülünün Uluslararası Uzay İstasyonuna fırlatılması için bu ay birden fazla tarihi değerlendirdiğini söyledi.

Geçen hafta şirket, fırlatma öncesi kontroller sırasında tahrik sistemi valflerinde bir aksaklık keşfettikten sonra, kapsülün çok beklenen lansmanını erteledi.

Boeing Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 13 CST-100 Starliner tahrik sistemi valfinin daha fazlasında hafta sonu sorunları çözdüğünü ve incelemelerde herhangi bir hasar veya dış korozyon belirtisi göstermediğini söyledi.

Şirket, “13 valften yedisi şu anda tasarlandığı gibi çalışıyor, kalan etkilenen valflerin incelemesi ve iyileştirilmesi önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek.”

Boeing, uzay aracı hazır olduğunda fırlatma tarihlerini doğrulamak için NASA ve Lockheed Martin Corp ile ortaklığı olan United Launch Alliance ile birlikte çalıştığını söyledi.

CST-100 Starliner, insanları alçak dünya yörüngesine götürecek ve Boeing, NASA astronotlarını uzay istasyonuna geri gönderen ilk kişi olmak için Elon Musk’ın SpaceX’i ile rekabet ettiği için Aralık ayından daha erken olmayacak bir insanlı görevin gerçekleşeceğini söyledi. ABD toprağı neredeyse on yıl içinde.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Boeing, CST-100 Starliner İçin Lansman Tarihini Değerlendiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör