Renault ve Geely, Asya’da Hibrit Odaklı Bir Ortak Girişim Kuracak

blank
Renault ve Geely, Asya'da Hibrit Odaklı Bir Ortak Girişim Kuracak

İçerik: Renault ve Geely, Asya’da Hibrit Odaklı Bir Ortak Girişim Kuracak

Renault ve Geely, Asya’da Hibrit Odaklı Bir Ortak Girişim Kuracak:

Renault, Çin’deki bayrak satışlarını canlandırmak istiyor. Ülkedeki büyük bir otomobil üreticisiyle ortak girişim kurmayı kabul etti. Renault, Renault markalı hibrit araçları Çin’e getirmek için teknoloji ve kaynakları (Volvo ve Polestar’ın sahibi olan) Geely ile paylaşacak.

Şirketler, Geely’nin tedarik zinciri ve üretim yeteneklerinden yararlanmayı planlıyor. Renault satış ve pazarlamaya odaklanacak.

Çin ile birlikte şirketler, ortak girişimleri için Güney Kore’yi kilit bir pazar olarak görüyorlar. Geely’nin Lynk & Co markasından yerelleştirilmiş melez versiyonlarını satmayı planlıyorlar.

Renault ve Geely’nin tamamen elektrikli araçlar üretmeyi düşündüklerini bildiren Reuters’e göre, ortak girişim muhtemelen gelecekte diğer Asya pazarlarına da yayılacak. Renault geçtiğimiz günlerde araçlarını elektrikli hale getirmek için iddialı bir zaman çizelgesi açıkladı. 2025 yılına kadar ürün yelpazesinin yüzde 65’inin elektrikli olacağını tahmin ediyor.

Ülkede kendi adıyla otomobil satmakta zorlanan Renault için Çin’de ortaklık olması önemli görünüyor. 2020’de orada sadece 2.324 Renault markalı araba sattı ve bu, COVID-19 salgını ve küresel yarı iletken kıtlığı arasında bir önceki yıla göre yüzde 89 düştü. Buna karşılık, Renault ve Brilliance Auto arasındaki ortak girişimin sahibi olduğu markalar Jinbei ve Huasong, geçen yıl Çin’de 154.049 araç sattı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Renault ve Geely, Asya’da Hibrit Odaklı Bir Ortak Girişim Kuracak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör