Rocket Lab, 2021’in Sonlarında İlk Ay Görevini Başlatacak

blank
Rocket Lab, 2021'in Sonlarında İlk Ay Görevini Başlatacak

İçerik: Rocket Lab, 2021’in Sonlarında İlk Ay Görevini Başlatacak

Rocket Lab, 2021’in Sonlarında İlk Ay Görevini Başlatacak:

Rocket Lab, ilk Ay lansmanı için ayrıntıları daraltıyor. Özel uzay uçuşu şirketi, CAPSTONE misyonunun 2021’in dördüncü çeyreğinde şirketin Yeni Zelanda’daki orijinal fırlatma kompleksinden kalkacağını açıkladı. Görevin başlangıçta NASA’nın Virginia’daki Wallops tesisinden 2021’in başlarında başlatılması planlanıyordu.

CAPSTONE (Cislunar Otonom Konumlandırma Sistemi Teknolojisi Operasyonları ve Navigasyon Deneyi) küp uydusu, NASA’nın Artemis programı için bir öncü görevi görecek. Son derece eliptik bir ay yörüngesi için tahrik ihtiyaçlarını doğrulayacak, uzay aracından uzay aracına navigasyon sistemlerini test edecek ve gelecekteki görevlerde özel destek potansiyelini gösterecek. Başarılı bir görev, NASA’nın gelecekteki Gateway uzay aracının Ay’a güvenli bir şekilde yaklaşmasına ve yörüngesinde dönmesine yardımcı olacaktır.

Lansman ayrıca Rocket Lab için teknik bir atılımı temsil etmelidir. Elektron roketi, görevi uzaya taşımada tanıdık bir rol üstlenecek olsa da, bu, şirketin bir Ay yörüngesine uydu yerleştirmek için Photon platformunu ilk kez kullanması olacak.

CAPSTONE şirket için kefaret işlevi görebilir. Roket Laboratuvarı iki önemli roket arızasıyla uğraştı ve Mayıs olayından sonra fırlatmaya ancak son zamanlarda yeniden başladı. Başarılı bir Ay lansmanı, hem bu forma dönüşü güçlendirecek hem de Rocket Lab’ın özellikle iddialı projelerle başa çıkabileceğini gösterecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Rocket Lab, 2021’in Sonlarında İlk Ay Görevini Başlatacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör