Samsung Galaxy Watch 4, Yeni Exynos W920 SoC ile Güçlendirilecek

blank
Samsung Galaxy Watch 4, Yeni Exynos W920 SoC ile Güçlendirilecek

İçerik: Samsung Galaxy Watch 4, Yeni Exynos W920 SoC ile Güçlendirilecek

Samsung Galaxy Watch 4, Yeni Exynos W920 SoC ile Güçlendirilecek:

Samsung Galaxy Watch 4 serisi, Samsung’un yeni nesil giyilebilir cihazları için en yeni yonga seti olan Exynos W920 SoC tarafından desteklenecek. Güney Koreli teknoloji devi yeni SoC’yi duyurdu ve “endüstrinin en küçük form faktöründe paketlenmiş yüksek performans, verimlilik ve LTE bağlantısı” sunduğunu söyledi. Samsung ayrıca, 5nm aşırı ultraviyole (EUV) işlem düğümü ile oluşturulan ilk SoC olduğunu iddia ediyor. Exynos W920 SoC, LPDDR4 RAM ve yerleşik multimedya kartı (eMMC) depolamayı destekler.

Samsung’un Exynos W920, bir Arm Mali-G68 GPU ile eşleştirilmiş iki Arm Cortex-A55 çekirdeğine sahip çift çekirdekli bir SoC’dir. Ayrıca, önceki nesil Exynos SoC’ye kıyasla daha düşük güç tüketimi ile Her Zaman Açık Ekranı (AoD) etkinleştirmek için özel bir düşük güçlü ekran işlemcisi olan Cortex-M55’e sahiptir. Exynos W920’nin CPU açısından performansı yaklaşık yüzde 20 artırdığı ve on kat daha iyi grafik performansı sağladığı söyleniyor. 5nm yonga seti ayrıca “daha hızlı uygulama başlatma ve daha etkileşimli göz alıcı 3D grafik kullanıcı arayüzü (GUI)” sunacak. Maksimum 960×540 piksel çözünürlüğü destekler. Yonga setinde ayrıca Fan-Out Panel Düzeyinde Paketleme (FO-PLP) bulunur.

Pakette Sistem gömülü Paket (SiP-ePoP) yapılandırması sayesinde, güç yönetimi IC (PMIC), LPDDR4 RAM ve yerleşik multimedya kartı (eMMC) depolamasını aynı pakette birleştirir. Exynos W920, açık hava etkinlikleri sırasında hızı, mesafeyi ve yüksekliği takip etmesine olanak tanıyan yerleşik bir 4G LTE Cat.4 modem ve Küresel Navigasyon Uydu Sistemi (GNSS) L1 ile birlikte gelir.

Samsung Galaxy Watch 4 serisi, Exynos W920 SoC’ye sahip ilk giyilebilir cihaz seti olacak. Yonga seti, Samsung ve Google tarafından ortaklaşa oluşturulan One UI Watch adlı yeni birleşik giyilebilir platformu destekleyecek.

Akıllı saat modellerinin şirketin 11 Ağustos’ta yapılması planlanan Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Aynı zamanda Samsung’un yeni nesil katlanabilir akıllı telefonlarını da getirecek – Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3. Şu an itibariyle Samsung çok fazla paylaşımda bulunmadı. Yaklaşan akıllı saat veya akıllı telefon modelleri hakkında, ancak Galaxy Watch serisinin Exynos W920 SoC’ye sahip olacağını ve yeni birleşik işletim sistemini çalıştıracağını doğruladı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung Galaxy Watch 4, Yeni Exynos W920 SoC ile Güçlendirilecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Huawei MateBook X Pro Ve Huawei Akıllı Gözlük Tanıtıldı

Huawei MateBook X Pro Ve Huawei Akıllı Gözlük Tanıtıldı: Huawei MateBook X Pro 2022 dizüstü …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör