SpaceX, Internet of Things Şirketini Satın Alıyor

blank
NASA'nın Son Uzay Kargosu, Ay İçin Bir 3D Baskı Sistemi İçeriyor

İçerik: SpaceX, Internet of Things Şirketini Satın Alıyor

SpaceX, Internet of Things Şirketini Satın Alıyor:

SpaceX parmaklarını Nesnelerin İnterneti’ne daldırdı. SpaceNews, SpaceX’in, IoT hizmetlerine güç sağlayan küçük işletmelerle tanınan bir girişim olan Swarm Technologies’i satın aldığını bildirdi. İki şirket, bunun Swarm’a nasıl yardımcı olacağı konusunda çekingen değil – bu, genç şirkete, uyduları tasarlamaya ve fırlatmaya alışmış bir şirketle gelen “sinerjilerden” bahsetmeye gerek yok, diğer küçük işletme operatörlerinden alması gereken kaynakları sağlıyor.

Swarm’ın ticari mini uydu ağı bu yılın Şubat ayında yayına girdi, ancak şimdiden 150 uyduluk bir dizi yaymayı bitirmek için yeterli finansmana sahipti. Mart ayı itibariyle yaklaşık 30 çalışanı olan küçük bir şirket.

SpaceX’in anlaşma sonucunda stratejisini değiştirip değiştiremeyeceği veya nasıl değiştireceği belli değil, ancak bir FCC başvurusu Elon Musk’ın kıyafetinin öncelikle Swarm’ın “fikri mülkiyet ve uzmanlığından” yararlanacağını öne sürdü. Başka bir deyişle, bu SpaceX’in stratejisinin genişlemesinden ziyade bir kazanım olabilir.

İşletmelerin iyi bir şekilde birleşebileceği alanlar var. SpaceX, nispeten küçük Starlink internet uydularından oluşan dev bir takımyıldızı dağıtmakla meşgul. Firma ayrıca kısa süre önce, küp uydular ve diğer küçük yüklerle dolu araç paylaşım misyonları başlatmaya başladı. Swarm, en azından bu araç paylaşım misyonları için bir müşteri olarak hizmet edecekti. Ayrıca, IoT ne kadar rol oynarsa oynasın SpaceX’in küçük ölçekli çabalarını iyileştirmesine veya genişletmesine yardımcı olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: SpaceX, Internet of Things Şirketini Satın Alıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör