Suicide Squad Gişede Hayal Kırıklığına Uğradı

blank
Suicide Squad Gişede Hayal Kırıklığına Uğradı

İçerik: Suicide Squad Gişede Hayal Kırıklığına Uğradı

Suicide Squad, Amerikan gişesinde vaat edilenden daha az bir başlangıç ​​yaptı ve uluslararası tiyatro genişlemesinde benzer bir performans sergiledi – James Gunn’ın DC (anti) süper kahraman filmini yumuşak bir şekilde yeniden başlatması ABD ve Kanada’da 26.5 milyon dolar topladı. başka yerlerdeki 69 pazardan 35 milyon dolar kazandı. İlkinde 30 milyon dolar kazanması ve başka yerlerde 40 milyon dolara dokunması bekleniyordu. Bunu geçen haftaki açılış hafta sonu brütüne ekleyin ve The Suicide Squad şu anda tahmini 72,2 milyon dolarda duruyor. 175 milyon dolar bütçeli bir film için Warner Bros. için kazanması için daha uzun bir yol var.

Gişe analistleri, The Suicide Squad’ın düşük performansı için çeşitli nedenler önerdiler. Birincisi, COVID-19’un Delta varyantı, belirli bölgelerdeki yeni vaka ve hastaneye yatış oranlarının devam eden pandeminin en kötü günleriyle rekabet ettiği ABD de dahil olmak üzere tüm dünyada hızla yayılıyor. Bu aynı zamanda Avustralya, Meksika ve Güney Doğu Asya’nın çoğunu da etkiledi. Suicide Squad’ın Hindistan gişe numaraları herkese açık değil. DC filminin ayrıca Çin’de bir çıkış tarihi yok, bu da başlangıçta gişe potansiyelini daha da etkiliyor.

Ayrıca, The Suicide Squad’ın gün ve tarih gösterimi – ABD’de HBO Max’te mevcut – COVID-19 salgını sırasında bu stratejiyi uygulayan tüm filmlerde olduğu gibi yüksek kaliteli korsanlığa yol açtı. Bir de başlığı meselesi var: İntihar Kadrosu, 2016’nın Suicide Squad’ından üç harf uzakta, yumuşak bir yeniden başlatma. İlk film, eleştirmenler ve DC hayranları tarafından nefret edildi, ancak bu, açılış haftasında 267,1 milyon dolar getirmesini ve tiyatro çalışması sırasında 746,8 milyon dolar kazanmasını engellemedi. Son olarak, çizgi roman filmlerinin hedef kitlesinin büyük bir bölümünü kesen daha katı R derecesi meselesi de var.

Kuzey Amerika dışındaki bu 35 milyon dolarlık brütten, The Suicide Squad’ın en büyük bölgeleri Rusya (4,2 milyon dolar), Kore (2,6 milyon dolar), Almanya (2,2 milyon dolar), Meksika (2 milyon dolar), Brezilya (1,5 milyon dolar), İspanya (1,3 milyon dolar) oldu. ve İtalya (1,1 milyon dolar). İngiltere ve Fransa’da DC filmi, geçen hafta sonu her iki pazarda da vizyona girdikten sonra sırasıyla 10.8 milyon dolar ve 3.4 milyon dolara yükseldi. Japonya, Doğu Asya ülkesinde 13 Ağustos’ta çıkacak olan The Suicide Squad ile hala bekliyor.

Başka bir yerde, Dwayne Johnson ve Emily Blunt liderliğindeki Jungle Cruise, ikinci hafta sonunda dünya çapında 30,8 milyon dolar – ABD ve Kanada’dan 15.7 milyon dolar ve dünyanın dört bir yanındaki 49 bölgeden 15.1 milyon dolar – küresel toplamını 121.8 milyon dolara çıkardı. Kuzey Amerika dışındaki en büyük pazarlar İngiltere (8,5 milyon dolar), Rusya (5,9 milyon dolar), Fransa (4,2 milyon dolar), Japonya (4 milyon dolar) ve Suudi Arabistan (2,7 milyon dolar).

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Suicide Squad Gişede Hayal Kırıklığına Uğradı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Disney, 2022’de İçeriğe 33 Milyar Dolar Harcayacak

Disney, 2022’de İçeriğe 33 Milyar Dolar Harcayacak: Walt Disney Company, 2022 mali yılında içeriğe 33 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör