ABD Sinema Salonları Bu Yıl Bitcoin Kabul Etmeye Başlayacak

blank
ABD Sinema Salonları Bu Yıl Bitcoin Kabul Etmeye Başlayacak

İçerik: ABD Sinema Salonları Bu Yıl Bitcoin Kabul Etmeye Başlayacak

ABD Sinema Salonları Bu Yıl Bitcoin Kabul Etmeye Başlayacak:

Tesla satın alamayacağınız için Bitcoin zulanızla ne yapacağınızı mı merak ediyorsunuz? Büyük ekran bir fiske yakalamanın zamanı gelmiş olabilir. CNN’ye göre AMC, 2021’in sonuna kadar tüm ABD sinemalarında bilet ve atıştırmalık ödemesi olarak Bitcoin’i kabul etmeyi planladığını duyurdu. Şirket şefi Adam Aron bu ödemeleri nasıl yapacağınızı söylemedi, ancak ima etti. AMC ayrıca “gelişmekte olan kripto para birimi evrenine” katılmanın başka yollarını da araştırıyordu.

Aron, Amerikan sinemalarının da yıl sonuna kadar çevrimiçi satın almalar için Apple Pay ve Google Pay’i desteklemesi gerektiğini söyledi.

Yönetici kararı, blockchain şirketi Arquit için bir yüklenici olan Centricus Acquisition Corp’un yönetim kurulundaki görevinin bir sonucu olarak açıkladı. Ve evet, Reddit meme stok çılgınlığı bir rol oynadı – Aron, AMC’nin yeni eklenen hissedarlarının çoğunun kripto para birimleri konusunda “oldukça hevesli” olduğunun farkında. Başka bir deyişle, şirketinin hisse değerini artıran teknoloji meraklılarının sık müşteriler olmasını umuyor.

Bunun sürdürülebilir bir fikir olup olmadığı başka bir konudur. Gizmodo, kripto işlem ücretlerinin çok yüksek olabileceğini ve zaten pahalı olan soda için bir prim ödeyebileceğinizi belirtiyor. Kripto para biriminin oynaklığı da bir sorun olmaya devam ediyor. Bir gün biletlere harcadığınız Bitcoin, birkaç ay sonra bütün bir tiyatroyu kiralamak için yeterli olabilir. AMC, bu belirsizliği alt çizgisine zarar vermeden nasıl sürdüreceğini bulmak zorunda kalacaktı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: ABD Sinema Salonları Bu Yıl Bitcoin Kabul Etmeye Başlayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör