HP’nin En Yeni Chromebook’u Snapdragon 7c Yonga Setini Kullanıyor

blank
HP'nin En Yeni Chromebook'u Snapdragon 7c Yonga Setini Kullanıyor

İçerik: HP’nin En Yeni Chromebook’u Snapdragon 7c Yonga Setini Kullanıyor

HP’nin En Yeni Chromebook’u Snapdragon 7c Yonga Setini Kullanıyor:

HP, başka bir Chrome OS cihazı grubunu duyurdu. Belki de diziye en dikkat çekici ekleme, en yeni Chromebook x2’dir. Klavye çıkarılabilir, böylece sistemi tablet olarak kullanabilirsiniz. HP, Qualcomm’un Snapdragon 7c yonga setini kullanan ilk ayrılabilir Chromebook olduğunu söylüyor. Her durumda, etrafta çok fazla Snapdragon 7c destekli Chromebook yok. Acer, yonga seti ile birkaç Chrome OS dizüstü bilgisayar piyasaya sürdü, ancak bunlar hala nispeten nadirdir.

Chromebook x2 11, Evrensel Kalem Girişi uyumludur. HP Kablosuz Yeniden Şarj Edilebilir USI Sertifikalı Kalem birlikte verilmiş olsa da, bu standardı destekleyen herhangi bir kalemle çalışır.

blank

Bu Chromebook, 3:2 en boy oranı ve 400 nit parlaklık ile 11 inç, 2K çözünürlüklü ekrana sahiptir. Adreno 618 GPU, 60Hz yenileme hızına sahip harici bir ekranda maksimum 2560×1440 çözünürlüğü destekler. Sistemde 5 MP ön, geniş görüş kamerası ve 8 MP gerçek kamera ile Bang & Olufsen hoparlörler bulunur.

Bağlantı cephesinde, isteğe bağlı bir 4G LTE modülü (ABD’de AT&T ve T-Mobile’ı destekler), ayrıca WiFi 5 uyumluluğu ve iki SuperSpeed ​​USB-C bağlantı noktası bulunur. HP, tek bir şarjla 11 saate kadar kullanım alacağınızı iddia ediyor.

Cihaz 2,57 lb ağırlığındadır. 8GB LPDDR4x-2133 MHz RAM ve 64GB eMMC depolama ile birlikte gelir. MicroSD ve parmak izi okuyucularının yanı sıra 170 derecelik konumlandırmaya izin veren bir kickstand var.

HP Chromebook x2 11 ve USI kalem paketi 600 dolardan başlıyor. Best Buy’dan bu ay içinde satışa sunulacak. Her şey yolunda giderse HP, Ekim ayında doğrudan web sitesi üzerinden satmaya başlayacak.

blank

HP, Chromebook’un yanı sıra Chrome OS destekli bir masaüstü bilgisayar olan Chromebase 21.5 inç All-in-One ürününü de tanıttı. 20 derece yukarı eğilebilen ve yataydan dikey yöne geçiş yapabilen dönen bir full HD ekrana sahiptir. Sistem, 256 GB’a kadar SSD depolama ve 16 GB’a kadar DRAM belleğe sahip Intel Core işlemcileri kullanır. B&O’dan çift 5W hoparlör ve mikrofonu da kapatan gizlilik anahtarlı beş megapiksel kamera içerir.

Chromebase masaüstü 600 dolardan başlıyor. Bu ay HP’nin web sitesinden ve diğer perakendecilerden temin edilebilir.

Ayrıca HP, ürün gamına bir monitör daha ekledi. M24fd, Chromebook’lar düşünülerek tasarlanmış olmasına rağmen, USB-C üzerinden herhangi bir uyumlu dizüstü bilgisayara bağlanabilir ve güç sağlayabilir. 23,8 inç, full HD ekran aynı zamanda HP’nin renk doğruluğunu etkilemeden mavi ışığı azaltmayı amaçlayan Eyesafe teknolojisine sahip Eye Ease özelliğinden yararlanır. 250 dolarlık monitör Ekim ayında satışa sunulacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: HP’nin En Yeni Chromebook’u Snapdragon 7c Yonga Setini Kullanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör