Hyundai Motional, Robotaksisini Bu Ay ABD’de Test Edecek

blank
Hyundai Motional, Robotaksisini Bu Ay ABD'de Test Edecek

İçerik: Hyundai Motional, Robotaksisini Bu Ay ABD’de Test Edecek

Hyundai Motional, Robotaksisini Bu Ay ABD’de Test Edecek:

Aptiv ve Hyundai arasında ortak bir otonom araç girişimi olan Motional, California’daki operasyonlarını genişletiyor. Şirket, bu ay Los Angeles’taki robotaksisinin halka açık yol haritasını çıkarmaya ve test etmeye başlamayı planlıyor. Motional şu ​​anda AV’yi Boston, Pittsburgh, Las Vegas (sürücüsüz testler dahil) ve Singapur’da test ediyor.

Şirket ve ortağı Lyft, 2023’te birçok ABD pazarında bir robotaksi hizmeti başlatmayı planlıyor. Kapsamlı yol haritalama ve testler, bunun gerçekleşmesi için gerekli öncüller. TechCrunch, Motional’ın ilk LA testlerinin Santa Monica’da ve çevresinde direksiyonda bir güvenlik sürücüsü ile gerçekleştirileceğini belirtiyor.

Los Angeles, ABD’deki en kötü trafiğe sahip olduğu için, Motional’ın robotaksi büyük olasılıkla orada adımlarını atacak. Waymo, 2019’da Los Angeles sokaklarının haritasını çıkarmaya başladı, ancak AV testleri büyük ölçüde Phoenix bölgesini kapsıyor.

Motional ayrıca LA araştırma ve geliştirme tesisini güçlendiriyor ve orada bir operasyon merkezi açıyor. Şirket, Santa Monica ofislerini 2016 yılında açtı ve Motional’ın makine öğrenimi ve donanım ekiplerinin kilit üyeleri bu konumda bulunuyor. Bu arada Motional, bilgi işlem tasarım ekibinin bulunduğu San Francisco Körfez Bölgesi’ndeki ilk ofisini açtı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hyundai Motional, Robotaksisini Bu Ay ABD’de Test Edecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör