Samsung’un Yeni 5 Nanometre Çipi Akıllı Saatler İçin Tasarlandı

blank
Samsung'un Yeni 5 Nanometre Çipi Akıllı Saatler İçin Tasarlandı

İçerik: Samsung’un Yeni 5 Nanometre Çipi Akıllı Saatler İçin Tasarlandı

Samsung’un Yeni 5 Nanometre Çipi Akıllı Saatler İçin Tasarlandı:

Samsung, özellikle akıllı telefonlar ve giyilebilir cihazlar için tasarlanmış yeni bir işlemci olan Exynos W920’yi tanıttı. Entegre bir LTE modeme sahip ve Samsung’a göre 5 nanometre EUV (aşırı ultraviyole) işlemi üzerine inşa edilecek giyilebilir cihazlar için tasarlanmış ilk çip.

Yeni çipte çift Cortex-A55 çekirdeği, bir Mali-G68 GPU ve güç tüketimini azaltmak için tasarlanmış her zaman açık ekranlara ayrılmış bir Cortex-M55 işlemci bulunuyor. Şirket, son giyilebilir çipine göre CPU performansında yüzde 20’lik bir iyileşme ve on kat GPU artışı sunduğunu iddia ediyor. Aynı zamanda “giyilebilir cihazlar için şu anda piyasada bulunan en küçük paket” dedi.

Samsung, basın açıklamasında açıkça “Exynos W920, Samsung’un Google ile ortaklaşa oluşturduğu yeni bir birleşik giyilebilir platformu desteklediğini ve ilk olarak yaklaşmakta olan Galaxy Watch modeline uygulanacağını” yazdı. Bu, şüphesiz geçen ay sızdırılan ve yarın Samsung’un Galaxy Unpacked etkinliğinde duyurulması beklenen Galaxy Watch 4 olacak.

Samsung, muhtemelen Google ile ortaklaşa geliştirilen Tizen ve Wear OS ile evlenen en yeni akıllı saat yazılımını da ortaya çıkaracak. Navigasyon değişiklikleri, üçüncü taraf uygulamalar için yeni Kutucuklar, geliştirilmiş pil verimliliği, iyileştirilmiş sağlık ve fitness takibi ve daha açık bir arayüz görmeyi bekliyoruz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung’un Yeni 5 Nanometre Çipi Akıllı Saatler İçin Tasarlandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör