TikTok, 2020’de Dünya Çapında En Çok İndirilen Uygulama Oldu

blank
TikTok, 2020'de Dünya Çapında En Çok İndirilen Uygulama Oldu

İçerik: TikTok, 2020’de Dünya Çapında En Çok İndirilen Uygulama Oldu

TikTok, 2020’de Dünya Çapında En Çok İndirilen Uygulama Oldu:

İş dergisi Nikkei Asia’ya göre, uygulama indirmeleriyle ilgili küresel bir ankete atıfta bulunan TikTok, 2020’de Facebook’u geçerek dünyanın en çok indirilen uygulaması oldu. Dergi, Çin kısa video uygulamasının, çalışmanın ilk kez 2018’de gerçekleştirilmesinden bu yana ilk kez sosyal medya sağlayıcıları listesinin zirvesinde olduğunu söyledi. TikTok, özellikle geçen yıl Hindistan da dahil olmak üzere pazarlarda ülke çapında yasaklarla karşı karşıya kalındığında büyümesini işaretlemeyi başardı. . TikTok’un uygulama dünyasındaki büyümesi, 2020’de dünyanın en çok indirilen 10 uygulamasından dördüne sahip olan ABD merkezli sosyal ağ devi Facebook’u büyük ölçüde etkiledi.

Nikkei Asia tarafından analitik platformu App Annie’den derlenen veriler, TikTok’un dünya genelinde en çok indirilen uygulamalar tablosunda 2019’daki dördüncü konumundan 2020 yılında bir numaraya yükseldiğini gösteriyor. Facebook ise ikinci sırada kaldı. , ancak mesajlaşma uygulaması – Facebook Messenger – birinciden beşinci sıraya taşındı.

Nikkei Asia raporlarına göre TikTok, tıpkı dünya çapındaki büyümesi gibi, 2020’de ABD’de en çok indirilen uygulama olmayı başardı ve Facebook Messenger’ı geride bıraktı. Douyin olarak adlandırılan TikTok’un Çince versiyonu da ilk sırasını koruyarak Çin’deki hakimiyetini sürdürdü.

Derlenen verilere göre, Asya’da (Çin hariç), TikTok toplam indirmeler açısından ikinci sırada yer almaya devam ederken, Facebook ilk sırasını korudu.

TikTok, geçen yıl Haziran ve Eylül ayları arasında Hindistan’da yasaklanan 200’den fazla uygulama arasındaydı.

App Annie’nin pazarlama müdürü Chuzen Kin, Nikkei Asia’nın aktardığına göre, “ABD ve İngiltere’de TikTok’un toplam görüntüleme süresi YouTube’dan daha uzun ve kısa videolar dikkat çekmeye devam edecek” dedi.

2020’de dünyanın en çok indirilen 10 uygulamasından yedisi ABD’de geliştirildi ve dördü Facebook’a aitti. Bu dördü – WhatsApp, Instagram ve Facebook Messenger ile şirketin orijinal Facebook uygulaması – dünya çapında en çok indirilen ilk beş uygulama arasındaydı.

TikTok’tan farklı olarak, yerel rakibi Likee, bir yıl önce kaydedilen altıncı pozisyondan 2020’de küresel indirme tablosunda sekizinci sıraya düştü. WhatsApp’ın gizlilik politikası güncellemesiyle ilgili son öfke, Telegram’ın bir miktar ivme kazanmasına ve küresel olarak sekizinci sıradan yedinci sıraya geçmesine yardımcı oldu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TikTok, 2020’de Dünya Çapında En Çok İndirilen Uygulama Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Çin’in Robot Endüstrisi Her Yıl Yüzde 20 Büyüyecek

Çin’in Robot Endüstrisi Her Yıl Yüzde 20 Büyüyecek: Yakın zamanda yayınlanan “14. “Beş Yıllık Planda …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör