Twitch, Askıya Almalar Hakkında Daha Fazla Bilgi Sunuyor

blank
Twitch, Askıya Almalar Hakkında Daha Fazla Bilgi Sunuyor

İçerik: Twitch, Askıya Almalar Hakkında Daha Fazla Bilgi Sunuyor

Twitch, Askıya Almalar Hakkında Daha Fazla Bilgi Sunuyor:Twitch, içerik kurallarını ihlal ettiği için askıya alma kararı verdiğinde kullanıcılara biraz daha fazla ayrıntı sunacağını duyurdu. The Verge’in belirttiği gibi, Amazon’a ait platform, bir kullanıcı hesabının neden askıya alındığını gerekçelendirirken hala sinir bozucu bir şekilde belirsiz olabilir. Yeni güncelleme, kullanıcıları rahatsız edici akışın adı, yayınlandığı tarih ve ihlal ettiği kural hakkında bilgilendirecek, ancak başka bir şey değil.

Opak moderasyon daha önce Twitch için bir sorundu ve geçen yıl bildirdiğimiz gibi sitenin hala bağlamla ilgili bir sorunu var. 2020 yılında, oyuncu kapıya cevap verirken küçük çocukları yayında göründüğünde platform profesyonel bir Valorant oyuncusunu askıya almıştı. Küçüklerin yayın yapmasını yasaklamak için sağduyulu nedenler var, ancak bu açıkça kasıtlı olmaktan çok bir kazaydı.

Benzer bir olay, Twitch’in Hot Tub Meta sırasında aniden bir dizi yüksek profilli hesabın para kazanma özelliğini herhangi bir uyarıda bulunmadan devre dışı bırakmasıyla gerçekleşti. O zaman, “etkilenen yayıncıları bu değişiklik olmadan önce uyarması gerektiğini” söyledi – bunu yapmamak bir hataydı. 2020’de yazdığımız gibi, sitenin yaptığı şeyi neden yaptığını açıklamak için çok daha fazla çaba göstermesi ya da topluluğuyla olan ilişkisinin daha da kötüleştiğini görmesi gerekiyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitch, Askıya Almalar Hakkında Daha Fazla Bilgi Sunuyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Siber Saldırılardan Korunmanın En Etkili 5 Yolu

Siber Saldırılardan Korunmanın En Etkili 5 Yolu: Siber güvenlik alanında yeterli önlemleri alamayan KOBİ’ler, siber …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör