Xiaomi, 2021’in 2. Çeyreğinde Pazarın Yüzde 26’sını Ele Geçirdi

blank
Xiaomi, 2021'in 2. Çeyreğinde Pazarın Yüzde 26'sını Ele Geçirdi

İçerik: Xiaomi, 2021’in 2. Çeyreğinde Pazarın Yüzde 26’sını Ele Geçirdi

Xiaomi, 2021’in 2. Çeyreğinde Pazarın Yüzde 26’sını Ele Geçirdi:

Bir analist firmaya göre Xiaomi, 2021’in ikinci çeyreğinde dünya çapında 5G Android telefon sevkiyatlarının zirvesine ulaştı. Çinli şirket, rekabete girmek için son birkaç ayda Mi ve Redmi serilerinde 5G telefonların bir listesini piyasaya sürdü. Yeni 5G telefonların piyasaya sürülmesi, Xiaomi’nin Vivo, Oppo, Realme ve OnePlus dahil olmak üzere bir akıllı telefon yan kuruluşu ordusuna sahip olan yerli rakibi BBK Electronics’in beğenisini kazanmasına yardımcı olmuş gibi görünüyor. Xiaomi’nin büyümesi, dünya çapında 5G Android telefon pazarında erken dikkat çeken Samsung için de bir uyarı olabilir.

En son araştırmasına atıfta bulunan Strategy Analytics, Xiaomi’nin dünya çapındaki toplam 5G Android telefon gönderilerinde yüzde 26’lık bir pay aldığını söyledi. Firmaya göre, Pekin merkezli şirket, 2021’in ikinci çeyreğinde dünya çapında sevk edilen toplam 95 milyon 5G Android telefonun 24,3 milyon birimini sevk etti.

Strateji Analitiği Direktörü Ken Hyers, “Son dokuz çeyrekte Xiaomi kümülatif olarak 70 milyon 5G akıllı telefon sevk etti” dedi. “Xiaomi’nin performansı, onu önceki 10 çeyrekte dünya çapında 77 milyon 5G akıllı telefon gönderen Samsung’un çok gerisine yerleştiriyor.”

Hyers, Samsung’un dünyanın ilk 5G akıllı telefonlarını 2019’un ilk çeyreğinden itibaren sevk ettiğini söyleyerek ekledi.

Sevkiyat sayısındaki artışla birlikte Xiaomi, ikinci çeyrekte yıllık yüzde 452 büyüme kaydetti. Counterpoint’in yakın tarihli bir raporu, tam on yıl önce Ağustos 2011’de telefon satmaya başlayan şirketin, Haziran ayında küresel aylık akıllı telefon satışları (satış oranı) hacimlerinde de bir numaralı akıllı telefon markası olarak ortaya çıktığını gösterdi.

Strateji Analitiği’ne göre, Xiaomi rekabeti üstlenmeye devam etse de, Huawei Android satıcıları arasında kümülatif 5G telefon lideri olmaya devam etti. Şirket, son dokuz çeyrekte dünya çapında 95 milyon 5G telefon sevk etti. Ancak Strateji Analitiği Müdür Yardımcısı Ville-Peteri Ukonaho, ABD yaptırımlarının sevkiyat hacimlerinde önemli bir düşüşe yol açtığını ve bu çöküşün Lenovo-Motorola, Realme, Oppo ve Honor gibi diğer Çinli satıcılar için “kapıyı açtığını” söyledi.

Xiaomi’yi ikinci çeyrekte dünya çapındaki 5G Android telefon sevkiyatlarından yüzde 18,5 pay almayı başaran Vivo izledi. Çeyrek boyunca 17.5 milyon adet sevk ederek pazarda ikinci sırada yer aldı.

Vivo kardeş Oppo yüzde 17,9’luk payla üçüncü olurken, onu sırasıyla yüzde 16,5 ve yüzde 5,9 pazar payı alan Samsung ve Realme izledi.

Strateji Analitiği, yıllık büyüme açısından, ikinci çeyrekte yıllık yüzde 3,480 gibi yüksek bir rakama ulaşan sevkiyatlarıyla Lenovo-Motorola’nın lider olduğunu söyledi. Ancak Lenovo ve Motorola’nın birleşmesi, yalnızca çeyrek için 1,8 milyon sevkiyat hacmine sahipti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xiaomi, 2021’in 2. Çeyreğinde Pazarın Yüzde 26’sını Ele Geçirdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Android Uygulamaları Şubatta Windows 11’e Geliyor

Android Uygulamaları Şubatta Windows 11’e Geliyor. Windows 11’de Android uygulamalarını denemek için cilasız bir beta …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör