Xiaomi’nin Artık Kendi Robot Köpeği Var

blank
Xiaomi'nin Artık Kendi Robot Köpeği Var

İçerik: Xiaomi’nin Artık Kendi Robot Köpeği Var

Xiaomi’nin Artık Kendi Robot Köpeği Var: Xiaomi bugün, geliştiricilerin “üzerine inşa etmesi” ve uygulamalar oluşturması için tasarlanmış açık kaynaklı dörtlü bir robot olan CyberDog’u duyurdu. Boston Dynamics Spot’un daha güçlü bir versiyonunu andıran makine, tescilli servo motorları da dahil olmak üzere Xiaomi’nin mühendislik bilgisinin bir vitrini.

blank

Gösteriyi yürütmek, NVIDIA’nın dünyanın en küçük AI süper bilgisayarı olarak adlandırılan Jetson Xavier NX’in bir versiyonudur. Dünyayı deneyimleyebilmek açısından CyberDog, vücudunun üzerinde dokunmatik ve ultrasonik sensörler, kameralar ve “çevresiyle etkileşime girmesine” yardımcı olmak için GPS dahil 11 sensöre sahiptir.

Xiaomi, bu teknolojinin CyberDog’un sahibini takip etmesini ve engellerin etrafından dolaşmasını sağlayacak kadar iyi olduğunu söylüyor. Aynı zamanda, bir gruptaki bireyleri seçip takip etmesini sağlayarak, duruş ve insan yüzlerini takip etme yeteneğine de sahiptir.

blank

Şirket, bunu genel satış ürünü olarak satmak yerine, şu an için “Xiaomi hayranlarına, mühendislerine ve robotik meraklılarına, CyberDog’un muazzam olasılığını ortaklaşa keşfetmeleri için” bunlardan 1.000 tanesini piyasaya sürecek. Bu, Xiaomi tarafından barındırılan bir açık kaynak topluluğu tarafından kolaylaştırılacak ve ardından “gelecekteki yenilikler” için bir yol oluşturmak üzere bir robotik laboratuvarı inşa edilecek.

Tabii ki, bu şey ucuz değil ve dahil olmak isteyenlerin bunlardan birini almak için 9.999 yuan veya yaklaşık 1.540 dolar ödemeleri gerekecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xiaomi’nin Artık Kendi Robot Köpeği Var

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Snapchat, Sohbetlere Bitmoji Tepkileri Ekleyecek

Snapchat, Sohbetlere Bitmoji Tepkileri Ekleyecek: Snapchat yeni yılı bir dizi yeni özellikle karşılıyor. Önümüzdeki günlerde …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör