Amazon ve GoPro Çinli Taklitçilere Karşı Ortak Dava Açtı

blank
Amazon ve GoPro Çinli Taklitçilere Karşı Ortak Dava Açtı

İçerik: Amazon ve GoPro Çinli Taklitçilere Karşı Ortak Dava Açtı

Amazon ve GoPro Çinli Taklitçilere Karşı Ortak Dava Açtı:

Amazon ve GoPro, Amazon’da sahte GroPro ürünleri sattığını iddia ettikleri bir grup Çinli vatandaş ve işletmeye karşı ortak dava açtı. Yeni açılan mahkeme belgelerinde, iki şirket, dolandırıcıların, potansiyel alıcıları denemek ve kandırmak için markasını açıkça kullanan GoPro’nun en popüler aksesuarlarından bazılarının nakavtlarını yaptığını söylüyor.

Sahtecilerin otantik olarak algıladıkları ürünler arasında GoPro’nun imzası olan “3-Way” ve “The Handler” kulpları yer alıyor. Taklitleri, gerçek GoPro muadilleri ile aralarındaki ince farklarla tespit etmek genellikle zordu. Örneğin, bazılarında şirketin tripodlarında bulacağınızdan biraz farklı renkte köpük kulplar vardı.

Amazon’un kısa süre önce kurulan Sahtekarlık Direktörü Kebharu Smith, “Sahteciler mağazamızda satış yapmaya çalıştığında, yalnızca GoPro gibi şirketlerin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmekle kalmıyor, aynı zamanda tüketicileri yanıltıyor ve Amazon’un otantik ürünler satın alma yeri olarak itibarını zedeliyor” dedi. Suç Birimi.

Amazon ve GoPro, sahte mal satmak için platformu kullanan dolandırıcılara karşı yasal işlem başlatan ilk şirketler değil. 2016’da Apple, “Amazon Tarafından Gönderildi” olarak işaretlenen Lightning kablolarının ve şarj cihazlarının yaklaşık yüzde 90’ının sahte olduğunu iddia etti.

Ancak Amazon, sorunun yaygın olmadığını iddia ediyor. 2020’de şirket, pazarında satılan tüm ürünlerin yüzde 0,01’den daha azının müşterilerden gelen bir taklit şikayetine konu olduğunu söylüyor. The Verge’in belirttiği gibi, şirketin geçen yıl kaç ürün sattığını bilmiyoruz.

Amazon’un iş yaptığı ölçekte, yüzde 0,01 on binlerce şikayeti temsil edebilir. Ayrıca, kaç kişinin sahte bir ürün satın aldığı ve satın alma konusunda şirketle iletişim kurmayı düşünmediği ya da sahip oldukları şey konusunda hiçbirinin daha akıllı olmadığı da net değil. Her iki durumda da, sahte GoPro ürünleri sorunu, Amazon’un bunu üstlenmesi için şirketle bir araya gelmesi için yeterince baskı yapıyordu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Amazon ve GoPro Çinli Taklitçilere Karşı Ortak Dava Açtı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör