Ana Kamera Dahil Google Pixel 6 Özellikleri Belli Oldu

blank
Ana Kamera Dahil Google Pixel 6 Özellikleri Belli Oldu

İçerik: Ana Kamera Dahil Google Pixel 6 Özellikleri Belli Oldu

Ana Kamera Dahil Google Pixel 6 Özellikleri Belli Oldu:

Google Pixel 6 serisinin bu sonbaharda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Serinin iki model içermesi bekleniyor – Google Pixel 6 ve Google Pixel 6 Pro. İki telefon, Google’ın yakın zamanda onayladığı şirket içi Tensor SoC tarafından desteklenecek. Ve şimdi, en son Android 12 beta, SoC ve Google Pixel 6’nın ana kamera sensörüne entegre modem hakkında daha ince ayrıntılar öneriyor. Kod, her iki bileşenin de Samsung’dan alındığını ima ediyor. Google’ın Cihazlar ve Hizmetlerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Rick Osterloh, yakın zamanda Pixel 6 Pro’nun pahalı olacağını ve ultra premium segmentte konumlanacağını söyledi.

XDA Developers’ın cstark27’si, en son Android 12 beta sürümünün kodunu biraz araştırdı. Beta, Pixel 6’nın ana geniş açılı kamera olarak Samsung ISOCELL 50 megapiksel GN1 sensörünü içerebileceğini ima eden ‘gn1_wide_p21’ kod dizilerini içeriyordu. Bu, 1/1.31 inç sensöre ve 1.2 mikron piksele sahiptir. Samsung ayrıca bu yılın başlarında 50 megapiksel GN2 sensörünü piyasaya sürdü ve Google da daha yeni sensörü tercih edebilir. Ancak kod, Samsung GN1 sensörünün entegrasyonunu öneriyor.

Android 12 beta 4 ayrıca bir ‘g5123b’ modem referanslarına sahiptir ve muhtemelen Samsung’un Exynos Modem 5123’ü temel aldığı bildirilmektedir. Bu 5G modem, Galaxy S20 ve Galaxy Note 20’nin Exynos sürümlerinde kullanılmıştır. -6GHz ve mmWave 5G. XDA, bu modemin beş cihazla eşlendiğini söylüyor – Oriole, Raven, Pasaport, Slider ve bilinmeyen bir beşinci cihaz. Oriole ve Raven’ın Pixel 6 ve Pixel 6 Pro olduğu söyleniyor, Passport modelinin ise Google’ın katlanabilir telefonunun kod adı olduğu söyleniyor.

Tasarıma gelince, hem Pixel 6 hem de Pixel 6 Pro’nun sensörü barındırmak için arka panel boyunca çıkıntılı bir şerit ile çift tonlu bir tasarıma sahip olması bekleniyor. Bu sensörlerin önceki modellere göre daha büyük olduğu söyleniyor. Hem Pixel 6 hem de Pixel 6 Pro’nun genel tasarımı, ekran boyutları, kamera lensleri ve birkaç özelliği arasındaki farkla aynı olacaktır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Ana Kamera Dahil Google Pixel 6 Özellikleri Belli Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör