Apple, Profesyonel Kameralı iPhone 13 Serisi Üzerinde Çalışıyor

blank
Apple, Profesyonel Kameralı iPhone 13 Serisi Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Apple, Profesyonel Kameralı iPhone 13 Serisi Üzerinde Çalışıyor

Apple, Profesyonel Kameralı iPhone 13 Serisi Üzerinde Çalışıyor:

Apple’ın bir sonraki iPhone serisi, en az üç büyük yeni kamera ve video kayıt özelliği alacak ve şirketin daha önceki modellerden yükseltme yapmak için önemli teşvikler olacağına bahse girer.

Yeni telefonlar, telefonun Portre modu özelliğinin bir video sürümünü, ProRes adı verilen daha yüksek kaliteli bir formatta video kaydetme özelliğini ve aşina olan kişilere göre fotoğrafların görünümünü ve renklerini iyileştiren yeni bir filtre benzeri sistem içerecek. madde. Kamera özellikleri, önümüzdeki birkaç hafta içinde satışa çıkması beklenen iPhone 12’nin halefi için en büyük satış noktalarından biri olarak görülüyor.

Kamera geliştirmelerinin ötesinde, yeni iPhone modelleri nispeten mütevazı yükseltmeler alacak. Geçen yıl Apple, iPhone tasarımını yeniledi, 5G kablosuz ağ ekledi ve kamera donanımını güncelledi. Bu yıl için şirket, aynı 5,4 inç ve 6,1 inç normal boyutları ve 6,1 inç ve 6,7 inç Pro ekran boyutlarını ve tasarımlarını koruyacak.

Yeni telefonlar, daha yumuşak kaydırma için daha hızlı yenileme hızı sağlayan yeni ekran teknolojisine ek olarak daha hızlı bir A15 yongası ve ekran kesmesi olarak da bilinen daha küçük bir çentik içerecek.

California merkezli Cupertino şirketi, yeni iPhone telefonlarını genellikle Eylül ayında tanıtıyor, ancak geçen yılki lansman, COVID-19’dan kaynaklanan üretim komplikasyonları nedeniyle Ekim ayına ertelendi. Apple şimdi ofis dönüşünü birkaç hafta geciktirirken, şirketin bir sonraki iPhone lansmanı muhtemelen sanal olacak.

Bir Apple sözcüsü yorum yapmaktan kaçındı. Apple hisseleri Salı günü ticaretin ilk saatinde yaklaşık yüzde 1 yükseldi.

blank

Apple, 2016 yılında iPhone 7 Plus’a Portre modunu ekledi ve hızla hayranların favorisi haline geldi. Bu özellik, bokeh efekti olarak bilinen bir şekilde arka planı bulanıklaştırırken bir kişiyi keskin bir şekilde odaklayabilir. Yeni iPhone telefonları için Apple, aynı tekniği dahili olarak Sinematik Video olarak adlandırılan bir özellikle videoya eklemeyi planlıyor. Durağan fotoğraflarda olduğu gibi, iPhone’un derinlik sensörü efekti yaratacak ve kullanıcıların kayıttan sonra bulanıklık miktarını değiştirmesine izin verecek.

Yeni bir ProRes video kayıt özelliği, iPhone kullanıcılarının klipleri daha yüksek kalitede bir formatta yakalamasına olanak tanıyacak ve bu da editörlere post prodüksiyon sırasında daha fazla kontrol imkanı verecek.

Biçim, film endüstrisindeki profesyonel video editörleri tarafından kullanılır ve büyük dosya boyutları nedeniyle kısmen kitlesel pazara yönelik değildir. ProRes, sonraki iPhone cihazlarında hem HD hem de 4K çözünürlükte kayıt yapacak.

ProRes özelliği, profesyonel editörlere daha fazla kontrol sağlayan daha yüksek kaliteli bir fotoğraf dosyası formatı olan ProRAW’ın geçen yıl eklenmesini takip edecek. ProRAW’da olduğu gibi, ProRes video kaydı daha pahalı Pro modellerine özel olabilir.

Başka bir özellik, kullanıcıların fotoğraflarındaki renklerin ve vurguların görünümünü daha iyi kontrol etmelerini sağlayacak. Kullanıcılar, beyazları nötr tutarken renkleri daha sıcak veya daha soğuk bir sıcaklıkta göstermek de dahil olmak üzere, fotoğraflarına uygulamak için çeşitli stiller arasından seçim yapabilecekler. Başka bir seçenek, daha derin gölgeler ve daha fazla kontrast ile daha dramatik bir görünüm katacak ve şirket, gölgeleri ve gerçeğe yakın renkleri daha parlak bir görünümle göstermek için daha dengeli bir stil planlıyor.

Bu özellik, resmin tamamına tek bir filtre uygulamak yerine, yapay zeka kullanarak fotoğraflardaki nesnelere ve kişilere tam olarak değişiklikler uygulayarak 2013’ten beri iPhone’un Kamera uygulamasında bulunan standart filtrelerden farklı olacak.

Apple’ın kod adı D16, D17, D63 ve D64 olan yeni iPhone gadget’ları, önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmeye hazır olan yeni cihazlardan sadece birkaçı. Şirket ayrıca M1X olarak adlandırılması muhtemel şirket içi çiplere sahip yenilenmiş MacBook Pro modelleri, yeniden tasarlanmış bir iPad mini ve öğrencilere yönelik giriş seviyesi bir iPad üzerinde çalışıyor. Ayrıca yeni Apple Saatler ve giriş seviyesi AirPod’lar hazırlıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, Profesyonel Kameralı iPhone 13 Serisi Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör