Hackerlar Büyük Kripto Para Soygununda 600 Milyon Dolar Çaldı

blank
Hackerlar Büyük Kripto Para Soygununda 600 Milyon Dolar Çaldı

İçerik: Hackerlar Büyük Kripto Para Soygununda 600 Milyon Dolar Çaldı

Hackerlar Büyük Kripto Para Soygununda 600 Milyon Dolar Çaldı:

Bilgisayar korsanları, şimdiye kadarki en büyük kripto para soygunlarından biri gibi görünen 600 milyon dolar (433 milyon £) çaldı. Blockchain sitesi Poly Network, bilgisayar korsanlarının sistemindeki bir güvenlik açığından yararlandığını ve Ether gibi binlerce dijital token aldığını söyledi. Twitter’da yayınlanan bir mektupta, hırsızları “iletişim kurmaya ve saldırıya uğramış varlıkları iade etmeye” çağırdı.

Saldırıdan saatler sonra, saldırgan önce küçük miktarlarda ve sonra milyonlar olarak fonları iade etmeye başladı. Poly tarafından kontrol edilen çevrimiçi cüzdanlara toplam birkaç dolarlık küçük transferler göndermeye başladılar – ancak daha sonra toplamda yüz milyonları bulan çok daha büyük para yatırmaya başladılar.

Ölçek olarak, hack, Coincheck ve Mt Gox gibi borsalarda yakın zamanda gerçekleşen büyük ihlallerle aynı seviyede. Poly Network mektubunda şunları söyledi: “Hacklediğiniz para miktarı, defi [merkezi olmayan finans] tarihindeki en büyüklerden biri.

“Herhangi bir ülkedeki kolluk kuvvetleri bunu büyük bir ekonomik suç olarak görecek ve takip edileceksiniz.

“Çaldığınız para on binlerce kripto topluluğu üyesinden, dolayısıyla insanlardan geliyor. Poly Network, bir ön soruşturmanın bir bilgisayar korsanının “sözleşme çağrıları arasındaki güvenlik açığından” yararlandığını tespit ettiğini söyledi.

Milyonlarca dolarlık jeton ayrı kripto para cüzdanlarına aktarıldıktan sonra, çeşitli borsaları madeni paraların mevduatını bloke etmeye çağırdı. Yaklaşık 267 milyon dolarlık Ether para birimi, 252 milyon dolarlık Binance madeni parası ve yaklaşık 85 milyon dolarlık USDC tokeni alındı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hackerlar Büyük Kripto Para Soygununda 600 Milyon Dolar Çaldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör