Instagram, Küfürlü Mesajları Gizlemek İçin Limit Başlattı

blank
Instagram, Küfürlü Mesajları Gizlemek İçin Limit Başlattı

İçerik: Instagram, Küfürlü Mesajları Gizlemek İçin Limit Başlattı

Instagram, Küfürlü Mesajları Gizlemek İçin Limit Başlattı:

Instagram, “ani yükselişler” sırasında taciz içeren mesajları kısıtlamak için tasarlanan yeni özelliklerini duyurdu. Yeni “sınırlar” özelliği, onu takip etmeyen veya yeni takip etmeye başlayan kişilerin yorumlarını ve mesajlarını otomatik olarak gizler. Instagram, “sadece o anda biriken” çok sayıda insanın kötüye kullanımını durdurmak için tasarlandığını söyledi. Şirket, bir örnek olarak erkekler Euro 2020 futbol finalinin ardından yaşanan ırkçı tacize özellikle atıfta bulundu.

İngiltere’nin penaltı atışlarındaki yenilgisinin ardından, siyah oyuncular kendilerini sosyal medya platformları da dahil olmak üzere bir ırkçı tacize maruz kaldılar.

Kötüye kullanımın düzeyi, başbakan ve diğerlerinden sosyal ağların bunu önlemek için daha fazlasını yapma çağrılarının yanı sıra birkaç tutuklamaya yol açtı.

Temmuz ayında Facebook’un sahibi olduğu Instagram, BBC News’e kötüye kullanımı denetlemede “hatalar” yaptığını söyledi ve daha sonra yazılım sistemine daha yakından bakma sözü verdi.

Instagram, yeni özelliklerinin insanları “ani bir olumsuz ilgiden” korumak için tasarlandığını söyledi.

Duyuruda, “Yaratıcılar ve tanınmış kişiler bazen tanımadıkları kişilerden gelen ani yorumlar ve DM [doğrudan mesaj] istekleri yaşarlar” dedi.

“Birçok durumda, bu bir destek patlamasıdır – örneğin bir Olimpiyat madalyası kazandıktan sonra viral hale gelirlerse.

“Ancak bazen, istenmeyen yorumların veya mesajların akını anlamına da gelebilir.” Tanınmış kullanıcıların tüm yorumları ve mesajları tamamen devre dışı bırakmasını istemek yerine, yeni araç herkesin “uzun süredir takipçisi” olmayanları etkili bir şekilde susturmasına izin verecek. .

Instagram, herhangi bir zamanda açılıp kapatılabileceğini söyledi.

Şirket ayrıca daha önce duyurduğu Gizli Sözler sistemini dünya çapındaki herkes için kullanıma sunduğunu duyurdu.

Instagram ayrıca, bireysel kullanıcıların da özelleştirebileceği kötü niyetli mesajları filtrelemek için sistemin otomatik olarak engellediği kelimelerin, hashtag’lerin ve emojilerin engellenen listesini “genişlettiğini” söyledi.

Ayrıca, kullanıcılar “potansiyel olarak rahatsız edici bir yorum” göndermeye çalıştıklarında açılır pencerelerin dilini güçlendirdi ve tekrarlanan suçlar için hesaplarının silinebileceği konusunda uyardı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram, Küfürlü Mesajları Gizlemek İçin Limit Başlattı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör