Xiaomi, Açık Kaynak Robot CyberDog’u Tanıttı

blank
Xiaomi, Açık Kaynak Robot CyberDog'u Tanıttı

İçerik: Xiaomi, Açık Kaynak Robot CyberDog’u Tanıttı

Xiaomi, Açık Kaynak Robot CyberDog’u Tanıttı:

Xiaomi, biyolojik dünyadan ilham alan yeni dört ayaklı robotu CyberDog ile geleceğin teknolojisini keşfetme konusunda cesur bir adım daha attı. CyberDog, Xiaomi’nin mühendislik becerisinin zirvesini temsil ediyor ve açık kaynak olduğundan, mevcut geliştiricilerin bunun üzerine inşa edilmesini sağlamaya odaklanıyor.

CyberDog, Xiaomi’nin açık kaynak topluluğu ve dünya çapındaki geliştiriciler için dört ayaklı robotik alanındaki ilk girişimidir. CyberDog ile ilgilenen robotik meraklıları, benzer düşünen diğer Xiaomi Hayranları ile rekabet edebilecek, dört ayaklı robotların potansiyelini birlikte oluşturup geliştirebilecek ve ortaya çıkarabilecek.

Güçlü, Hassas ve Çevik
CyberDog, Xiaomi tarafından kendi bünyesinde geliştirilen ve yüksek hız, çeviklik ve geniş hareket aralığı sağlayan servo motorlarla donatılmış ve kalibre edilmiştir. 32N·m/220Rpm’ye kadar maksimum tork ve dönüş hızı ile CyberDog, yüksek hızlı hareket ve 3,2m/s’ye kadar geri takla gibi karmaşık eylemleri gerçekleştirebilir.

CyberDog’un beyni, NVIDIA® Jetson Xavier™ NX platformu üzerine kurulu yerleşik ve uç sistemler için yapay zeka destekli bir süper bilgisayardır. Süper bilgisayar 384 CUDA® Çekirdeği, 48 Tensör Çekirdeği, 6 Carmel ARM İşlemci ve 2 derin öğrenme hızlandırma motorundan oluşuyor.

CyberDog, biyolojik organizmaları doğru bir şekilde modellemek için hareketlerine rehberlik eden ve anında geri bildirim sağlayan 11 adet yüksek hassasiyetli sensörle donatılmıştır. Dokunmatik sensörler, kameralar, ultrasonik sensörler, GPS modülleri ve daha fazlasını içeren bu sistem, CyberDog’a algılama, analiz etme ve çevresiyle etkileşim kurma gibi gelişmiş yetenekler sağlar.

Etkileşimleri Kişiselleştiren Bilgisayarla Görme
CyberDog, Xiaomi’nin akıllı telefon görüntüleme teknolojisi sayesinde gelişmiş bir çevresel algılama özelliğine sahiptir. Yapay zeka etkileşimli kameralar, dürbün ultra geniş açılı balık gözü kameralar ve Intel ® RealSense™ D450 derinlik modülünden oluşan bu kamera sistemi, bilgisayarlı görme algoritması ile eğitilebilir.

Bu görüntü sensörü sistemi CyberDog’a otonom nesne takibi, SLAM ve santimetre ölçeğinde engellerden kaçınma ve navigasyon yetenekleri sağlar. Bu, CyberDog’un ortamını gerçek zamanlı olarak analiz edebileceği, navigasyon haritaları oluşturabileceği, hedefini çizebileceği ve engellerden kaçınabileceği anlamına gelir. Tüm bunlar insan duruşunu tanıma, yüz tanıma ve izleme gibi özelliklerle birleştiğinde CyberDog, sahibini takip etme ve engelleri aşma yeteneğine sahip oluyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xiaomi, Açık Kaynak Robot CyberDog’u Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör