ASELSAN’ın İlk 6 Aylık Cirosu 7 Milyar TL’ye Ulaştı

blank
ASELSAN'ın İlk 6 Aylık Cirosu 7 Milyar TL'ye Ulaştı

İçerik: ASELSAN’ın İlk 6 Aylık Cirosu 7 Milyar TL’ye Ulaştı

ASELSAN’ın İlk 6 Aylık Cirosu 7 Milyar TL’ye Ulaştı:

ASELSAN’ın 2021 yılının ilk yarısına ilişkin finansal sonuçları açıklandı. Şirketin brüt karı geçen yılın ilk yarısına göre %66 oranında artarken; Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kâr (FAVÖK) geçen yılın aynı dönemine göre %49 artarak 1,9 milyar TL’ye ulaştı. FAVÖK marjı %27,3 oldu. ASELSAN’ın net kârı geçen yılın aynı dönemine göre %37 artarak 2,5 milyar TL’ye ulaştı. Şirketin özkaynaklarının aktiflere oranı %57 oldu. Toplam bakiye siparişleri 9,2 milyar ABD doları seviyesine ulaştı.

2021 yılının ilk yarısında 711 milyon ABD doları tutarında yeni sipariş almayı başardık.
İhracat yapılan ülke sayısının 71’e çıktığını belirten ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN, şirketin ilk yarı mali sonuçlarını değerlendirdi. Değerlendirmede,

“İkimiz de ülkedeki kritik savunma ihtiyaçlarını karşılamak için emir aldık; Hem yurt dışında hem de yurt dışında önemli işlere imza attık. İhracat yaptığımız ülke sayısı 71’e yükseldi. ASELSAN, önümüzdeki dönemde de Türk savunma sanayisine katkılarını artırmaya ve bu tecrübesini sağlık, enerji ve finans teknolojileri gibi savunma dışı alanlara aktarmaya devam edecek.” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: ASELSAN’ın İlk 6 Aylık Cirosu 7 Milyar TL’ye Ulaştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör