Facebook Messenger Uçtan Uca Şifreli Arama Özelliği Sunuyor

blank
Facebook Messenger Uçtan Uca Şifreli Arama Özelliği Sunuyor

İçerik: Facebook Messenger Uçtan Uca Şifreli Arama Özelliği Sunuyor

Facebook Messenger Uçtan Uca Şifreli Arama Özelliği Sunuyor:

Facebook, uçtan uca şifrelemeyi (E2EE) açan Messenger kullanıcıları için bir dizi özellik sunuyor. Artık, tıpkı WhatsApp’ta olduğu gibi, E2EE etkinken sesli veya görüntülü kullanarak Messenger kişilerini arayabilirsiniz.

Konuştuğunuz kişiden başka hiç kimse E2EE sohbetlerinizi veya aramalarınızı göremez veya dinleyemez, böylece Messenger’daki sesli ve görüntülü konuşmalarınıza ekstra bir koruma katmanı ekleyebilirsiniz. Ancak Facebook, gerekirse mesajları yine de şikayet edebileceğinizi söylüyor.

Kaybolan mesajlar için de güncellemeler var. Bir sohbette profil fotoğrafınıza dokunduğunuzda ve ayrıca mesaj oluşturma alanında onlar için bir seçenek göreceksiniz (oradaki zamanlayıcı simgesine dokunun). Artık kaybolan mesajları yalnızca kendiniz için değil, sohbetteki herkes için etkinleştirebilirsiniz. Bunun da ötesinde, mesajların ne kadar süreyle görüntülendiği ve ne zaman kaybolduğu konusunda daha fazla kontrole sahip olacaksınız – beş saniye ile 24 saat arasında.

Facebook’un çalışmalarında başka E2EE özellikleri de var. Önümüzdeki haftalarda Messenger’da E2EE grup sohbetlerinin ve çağrılarının genel testlerini başlatmayı planlıyor. Şirket ayrıca Instagram doğrudan mesajları için sınırlı bir E2EE testi başlatacak. Bir DM alışverişinde E2EE’yi etkinleştirmeden önce biriyle sohbet etmeniz veya birbirinizi takip etmeniz gerekir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook Messenger Uçtan Uca Şifreli Arama Özelliği Sunuyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör